ده ها تروریست طالب همراه ولسوال نام نهاد این گروه در تخار کشته شد

۱۵ جوزا ۱۳۹۷

مسوولین امنیتی از شمال کشور خبر داده است که ولسوال نام نهاد گروه تروریستی طالبان برای ولسوالی ینگی‌قلعه ولایت تخار همراه 34 تروریست دیگر این گروه در عملیات مشترک نظامیان کشور کشته شده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، محمد حنیف رضایی، سخنگوی قول اردوی 209 شاهین گفته است که ولسوالی نام نهاد گروه طالبان برای ولسوالی ینگی‌قلعه ولایت تخار همراه با 34 جنگجوی این گروه در نیتجه عملیات این گروه کشته شده است.

بر بنیاد گفته های سخنگوی قول اردوی 209 شاهین نیروی های نظامی کشور عملیات مشترک را زیر نام طوفان 11 به هدف سرکوب مخالفان مسلح در ولسوالی های خواجه بهاوالدین ودشت‌قلعه ولایت تخار راه اندازی کرده بودند.

او افزود که در این عملیات 40 از اعضای گروه طالبان به شمول ملا محمد قزل، مشهور به نام ابویوسف والی نام نهاد این گروه برای ولسوالی ینگی‌قلعه کشته و 34 تن دیگر به شمول مسوول نظامی شان زخمی شده است.

قابل ذکر است که در نیتجه این عملیات 10 تن از اعضای گروه تروریستی طالبان  بازداشت و ۶ فیر مرمی راکت‌انداز، 2 صندوف مرمی پیکا به دست نیروهای امنیتی افتیده‌اند.

تخار در شمال کشور از جمله ولایت‌های ناامن به حساب می‌رود که در بخش‌های ازین ولایت، گروه تروریستی طالبان هر از گاهی فاجعه به بار می‌آورند.


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.