در کار دهقانی مصروف بود خبر شد که والی سمنگان مقرر شده است

۲ حوت ۱۳۹۶

ولایت سمنگان که بر اساس ادعای شهروندان آن در 17 سال گذشته از کاروان پیشرفت و ترقی خیلی ها عقب مانده و هنوز رشد انکشافی در آن چشمگیر نیست؛ چگونه شخصی که از “کار دهقانی” به سِمت والی آن گماشته شده است با همه این مشکلات رسیده‌گی نماید. آن هم در شراطی که صدها جوان تحصیل‌کرده کشور اسناد فراغت شان را از مقاطع ماستری و دکترا به دست آورده و از بیکاری رنج می‌برند.

عبداللطیف ابراهیمی والی تازه گماشته شده ولایت سمنگان در جریان محفل معرفی اش به حضورداشت رسانه ها و مردم گفت که او مصروف دهقانی در مزرعه اش در ولایت تخار بود برایش اطلاع دادند که از سوی ریس جمهور غنی والی سمنگان تعین گردیده است.

والی خوب کسی است که بتواند رابطه بین ولایت و مردم را با ارائه خدمات درست اداری طوری برقرار نماید که ضمن جلب رضایت آنها، مردم خود را شریک در حکومت داری بدانند.

این زمانی ممکن است که والی و مدیران اجرائیوی او بر اساس یک برنامه منظم و مشخص به ارائه ی گزارش صادقانه به مردم بپردازند.

تعهد، صداقت، درایت و توانمندی در رهبری کارمندان زیر دست از ویژه‌گی های مهم یک مدیر است که داشتن این خصلت ها برای والی یک ولایت نیز ارزشمند بوده و ماحول اداره اش را به شکوفایی و پیشرفت سوق می‌دهد.

بدون شک که در افغانستان “روابط بر ضوابط” حرف اول را می‌زند و به قول عام مردم “مربی داری مربا بخور” اما این وضعیت، حالت موجوده بحرانی کشور را بیشتر به چالش می‌کشد و پیش از آنکه مرهمی بر درد مردم باشد، دردی بر دردها خواهد افزود.

والی سمنگان در ادامه صحبت هایش همچنان گفت، اگر حکومت وی را از وظیفه بر کنار کند، دوباره به کار مالداری و دهقانی اش بر می‌گردد.

عبداللطیف ابراهیمی، برادر عبدالرؤف ابراهیمی ریس مجلس نمایندگان و باشنده قریه باسوس ولسوالی قلعه¬ذال ولایت کندز است که در سال 1392 از دانشکده شرعیات دانشگاه کابل به درجه لیسانس فراغت حاصل کرده است.

ازسال 1368 الی 1379 به حیث ولسوال امام صاحب، از سال 1380 برای دو سال به صفت والی کندز و بعداً به حیث والی ولایت های سمنگان و فاریاب و از سال 1386 تا 1388 به صفت والی ولایت تخار اجرای وظیفه نموده است. همچنان وی دو دوره به صفت مشاور ریس جمهور وظیفه اجرا کرده است

 

افغانستان

دهقان

سمنگان

شایسته سالاری

والی


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.