بیانیه ایتلاف نجات مردم افغانستان در پیوند بر بازداشت قیصاری نماینده جنرال دوستم

۱۲ سرطان ۱۳۹۷

ایتلاف نجات مردم افغانستان در پیوند بر بازداشت نظام الدین قیصاری نماینده جنرال دوستم در خطوط دفاعی ولایت فاریاب با صدور بیانیه ای  این کار حکومت را عقده مندانه عنوان کرده و گفته است « به همه آشكار است که وضعیت نا گوار کشور نسبت به هر وقت دیگر حساس و حیاتی بوده توطئه و دسیسه پردازی بر علیه شخصیت های سیاسی و نظامی کشور بجز خرابی اوضاع و ایجاد تنش و بی اعتمادی سود دیگری ندارد».

ایتلاف نجات در بیانیه اش با اشاره بر کشته شدن غلام فاروق قاطع، وضعیت امنیتی کشور و گسترده شدن فعالیت های گروه های تروریستی از حکومت خواسته است که در مورد سر نوشت، آينده مردم و کشور توجه و احساس مسوولیت کند.

از سوی هم در بیانیه آمده است « گرفتاري يكي از قوماندان فعال بر عليه طالبان در جلسه رسمي، نهايت غير اصولي و حركت ناسنجيده بوده كه اعتماد و انگيزهء مسوولين و فرماندهان را كاهش ميدهد».

در همین حال رهبری ایتلاف نجات مردم افغانستان گفته است که اگر حکومت قیصاری را به زود ترین فرصت آزاد نکند با راه اندازی تظاهرات گسترده در سرتاسر کشور انتخابات آینده را تحریم خواهیم کرد.

دراین بیانیه آمده است  « ائتلاف نجات افغانستان از دولت مركزى هرچه عاجل و بدون ضياع وقت خواهان روشن شدن سرنوشت نظام الدين قيصارى نماینده معاون اول ریاست جمهوری در امور خيزشهاى مردمى و رهايي موصوف استيم، در غير این صورت ما اعضاى ائتلاف نجات در تمام ولايات تحت نفوذ خويش تظاهرات مدنى به راه انداخته  و انتخابات پيشرو را که همین اکنون با دهها مشکل فرا قانونی مواجه است تحريم خواهیم نمود».

ایتلاف نجات همچنان افزود است که نا دیده گرفتن این خواسته ها از سوی حکومت فاصله بین حکومت و مردم را بیشتر کرده و این حکومت که به رای میلیونی مردم ایجاد شده است به انزجار مردم مواجه خواهد شد که عواقب آن برای حکومت غیر قابل جبران است.

بر بنیاد این بیانیه نظام جدید افغانستان حاصل کار کرد های رهبران ملی و کمک های بین المللی بوده و حکومت باید سعی برای بسیج کردن مردم به اخوت و همبستگی کند و از نفاق پراگنی و تبعیض میان اقوام خود داری کند.

اگر حکومت به این گونه اقدامات خود ادامه دهند و حركت های مدنی مردم را سركوب کند اعتراضات خشونت آمیز مردم عواقب خيلي خطرناک را رقم خواهد زد که مسو وليت بعدى آن مستقيماً بدوش حكومت وحدت ملى و جامعه جهانى خواهد بود.

ایتلاف نجات مردم در حالی این بیانیه را به نشر می رساند که حکومت عصر روز گذشته نظام الدین قیصاری نماینده جنرال دوستم معاون اولیت ریاست جمهوری را باز داشت کرده به کابل انتقال داده بود که پس از آن موج اعتراضات مردمی در ولایت فاریاب شکل گرفت.


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.