آیا قیصاری کشته شده است؟/ چرا اجساد محافظان او تحویل داده نمی شود؟

۱۳ سرطان ۱۳۹۷

نظام الدین قیصاری عصر روز یک دوشنبه از سوی لوای اول قول اردوی 209 شاهین بخاطر یک جلسه امنیتی فراخوانده شده بود، با وارد شدن قیصاری درگیری مسلحانه صورت گرفت و در نتیجه این درگیری تعدادی از افراد قیصاری کشته شد و گفته شد که قیصاری را دستگیر کرده به کابل انتقال داده است اما منابع می گوید که او نیز در بین کشته ها است.

یک منبع از ولایت فاریاب به خبرگزاری خاورمیانه می گوید که در درگیری مسلحانه که روز دوشنبه در مقر لوا اول قول اردو 209 شاهین در ولایت فاریاب رخ  داد قیصاری و چند تن از محافظان‌اش کشته شده و به این دلیل هنوز جنازه ها تحویل داده نشده است.

پس از بازداشت قیصاری صد ها تن از باشندگان ولایت فاریاب دست به اعتراض زدند و به خیابان ها بر آمدن و خواستار رهایی قیصاری شدند که دامنه این اعتراضات گسترده شد طوریکه روز گذشته نیز صد ها زن و مرد فاریابی در صفوف جدا گانه به خیابان ها بر آمده بودند و خواستار رهایی قیصاری شدند.

در همین حال گفته می شود که امروز چهار شنبه(13 سرطان) نیز ده ها هزار تن از باشندگان ولایت فاریاب به شمول زن و مرد دست به اعتراض زده و به جاده ها برآمده اند.

نظام الدین قیصاری چندی  پیش با نشر ویدیو در صفحات اجتماعی از کارکرد های   حکومت داران در فاریاب انتقاد کرده و گفته بود که اگر ولسوالی های فاریاب سقوط کند با دولت برخورد جدی خواهد کرد.


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.