۱هزار سرباز تازه نفس آمریکایی به افغانستان اعزام شد

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده است که سربازان تازه نفس آمریکایی را به افغانستان فرستاده اند؛ هر چند از شمار این سربازان چیزی نگفته است اما جنرال جان نیکلسون، فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان گفته بود که شمار این نیروها هزار نفر است.

به اساس گزارش وزارت دفاع آمریکا ماموریت این سربازان کمک به نیروهای امنیتی افغانستان و افزایش موثریت آنان است.

فرمانده نیروهای تازه اعزام شده، دگروال اسکات جکسون، گفته که این نیروها آموزش‌های ویژه دریافت و تجهیزات مخصوص نیز دارند. به گفته او تمامی سربازان اعزامی به صورت داوطلبانه در این ماموریت شرکت کرده‌اند.

فرمانده این نیروها که قبلا در عراق نیز ماموریت انجام داده، افزوده که نیروهای ارتش افغانستان در هشت سال گذشته تغییرات فوق العاعده داشته‌اند.

این نیروها قرار است که با شش لوا و ۳۶ واحد مانوری در عملیات کشت زنی مشترک با نیروهای افغانستان و بین‌المللی شرکت کنند.

به گفته وزارت دفاع آمریکا قرار است این نیروها در سراسر افغانستان از ولایت شمالی بلخ تا ولایت‌های قندهار و هلمند در جنوب به نیروهای افغان در خط مقدم جبهه مشوره دهند.

این در حالیست که در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما اعلام شده بود که گروه طالبان دیگر “دشمن آمریکا نیست” و نبرد با این گروه برای حدود دو سال متوقف شد، اما با اعلام راهبرد جدید دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، سرکوب گروه طالبان و سایر گروه‌های شورشی در دستور کار قرار گرفت.

با اعزام این نیروهای تازه نفس شمار نیروهای که در افغانستان حضور دارند به ۱۵ هزار تن می‌رسد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *