کوریای شمالی دبیر کل سازمان ملل را نوکر آمریکا خطاب کرد

۵ حوت ۱۳۹۶

کوریای شمالی دبیرکل سازمان ملل را بخاطر حمایت از تحریم‌ها وضع شده از سوی شورای امنیت سازمان ملل بر این کشور به “نوکری برای ایالات متحده” متهم کرد.

آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل پیشتر گفته بود تحریم‌ها برای فشار وارد کردن بر پیونگ‌یانگ “حیاتی” است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه نماینده‌ کوریای ‌شمالی در سازمان ملل با انتشار بیانیه‌ای از اظهارات هفته گذشته آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در کنفرانس امنیتی مونیخ انتقاد کرد.

گوترش در مونیخ از شورای امنیت بابت اعمال تحریم‌ها و وارد آوردن فشار “معنادار” علیه کره‌شمالی تقدیر کرد و گفت: از نظر من قطعا لازم است که این فشار حفظ شود.

در بیانیه نماینده‌های کوریای شمالی آمده است: “این چیزی جز بیان عبارات نامناسب از سوی دبیرکل سازمان ملل متحد نیست و تنها موجب می‌شود تا ما گمان کنیم او به نوعی نوکر ایالات متحده است.”

در بیانیه مذکور تاکید شده آمریکا در بحران موجود در شبه جزیره کوریا مقصر است و آزمایشات هسته‌ای و موشکی پیونگ‌یانگ اقدامی مشروع در دفاع از خود است. اظهارات گوترش “کوته‌بینانه” است و دبیرکل سازمان ملل متحد باید از اینگونه رفتارها اجتناب کند.

شورای امنیت سال گذشته به رهبری آمریکا سه تحریم‌ جدید علیه کوریای‌ شمالی اعمال کرد تا روی پیونگ‌یانگ فشار آورد تا آنها از آزمایش‌های هسته‌ای و موشکی دست بکشند. تدابیر اقتصادی هم با هدف کاهش درآمدها برای برنامه‌های ارتش پیونگ‌یانگ است.

 

آمریکا

تحریم

سازمان ملل

کوترش

کوریای شمالی


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.