کوریایی شمالی آمریکا را هشدار داد؛ دیدار با ترامپ لغو خواهد شد؟

۲۶ ثور ۱۳۹۷

رهبر کوریایی شمالی به آمریکا در مورد برگزاری نشست احتمالی این کوریا با ترامپ هشدار داده است.

خبرگزاری یونهاپ گزارش داده است که به نبال پخش خبر مانور نظامی مشترک کوریایی جنوبی با آمریکا ، پیونگ یانگ در باره برگزاری نشست احتمالی کوریایی شمالی با آمریکا به تاریخ 12 جون در سنگارپور هشدار داده است.

در همین حال  کوریایی شمالی دیدار و مذاکره خود با سئول را به سبب مانور های نظامی آمریکا وکوریایی جنوبی لغو کرده است و گفته است که واشنگتن باید در مورد نشست با ما فکر کند.

خبرگزاری کوریایی شمالی تصریح کرد که مانور های نظامی آمریکا و کوریایی شمالی اقدام تحریک کننده است و در حالی انجام میشود که روابط  میان دو کوریا در حالی بهبودی قرار دارد.

گفته میشود که دیدار تاریخی میان کوریایی شمالی و کوریایی جنوبی به تاریج 28 اپریل انجام شد که در این دیدار توافقنامه آتش بس نیز به امضاء رسید.

این در حالی است که سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به این تهدید پیونگ‌ یانگ گفته است ما به آماده‌سازی مقدمات دیدار ترامپ و کیم ادامه خواهیم داد و واشنگتن تا کنون ابلاغیه‌ای درباره تغییر تصمیم کوریایی شمالی دریافت نکرده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درعین حال تأکید کرد که واشنگتن هشدار کوریایی ‌شمالی را بررسی می‌کند و به هماهنگی مستحکم با شرکایش در این ‌باره ادامه خواهد داد.

قابل یادآوریست که کوریایی جنوبی و آمریکا مانورهای نظامی شان را از تاریخ 11 می آغاز کرده اند و گفته میشود تا دو هفته دیگر ادامه خواهد داشت.

 

 

 

آمریکا

دیدار

کوریای جنوبی

کوریای شمالی

مانور

هشدار


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.