پوتین به‌رغم اخراج دیپلومات‌هایش خواسته که با ترامپ ملاقات کند

۹ حمل ۱۳۹۷

سخنگوی کرملین گفت که ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه، به‌رغم اخراج بسیاری از دیپلمات‌هایش خواستار دیدار و گفت‌وگو با دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، روز چهارشنبه (8حمل) دیمیتری پسیکوف سخنگوی کاخ کرملین در مسکو اظهار داشت که رییس جمهوری روسیه، به رغم اخراج بسیاری از دیپلمات‌هایش از کشورهای مختلف جهان همچنان خواستار دیدار و گفت‌وگو با دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا است.

همچنان در این مورد دویچه گزارش داده است که سخنگوی کاخ کرملین ضمن این‌که گفته است پوتین برای دیدار با ترامپ اعلام آمادگی کرده است گفت که  چنین دیداری تنها به موافقت آمریکا بستگی دارد و روسیه اکنون نیز هم‌چون گذشته برای چنین دیدار و گفت‌وگویی آماده است.

کرملین در حالی خواستار دیدار با کاخ سفید شده است که پوتین و ترامپ هفته گذشته در تماس تلفنی در باره دیداری احتمالی با یکدیگر گفت‌وگو کرده بودند. آمریکا اما پس از این گفت‌وگوی تلفنی تاکنون 60 دیپلمات روسیه را از این کشور اخراج کرده است.

این در حالیست که انگلیس می گوید کرملین مسئول مسموم کردن سرگئی اسکریپال، جاسوس دوجانبه پیشین روس و دخترش یولیا در چهارم مارچ سال جاری میلادی (۲۰۱۸) در سالزبری انگلیس است؛ اما در این مورد هیچ سندی ارایه نمی‌کند.

در همین حال گفته می شود تا کنون حدود ۱۵۰ دیپلمات روسیه از کشورهای مختلف اخراج شده‌اند.

آماده گی

پوتین

ترامپ

دیدار


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.