سازمان ملل : نسل‌کشی مسلمانان در میانمار هنوز هم ادامه دارد

۱۵ حوت ۱۳۹۶

اندرو گیلمور” معاون حقوق بشر دبیر کل سازمان ملل متحد امروز سه شنبه (15حوت) اعلام کرد که “پاکسازی نژادی” مسلمانان میانمار همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه به نقل از العالم “اندرو گیلمور” معاون حقوق بشر دبیر کل سازمان ملل متحد پس از سفر چهار روزه اش به بنگلادش گفت: پاکسازی نژادی مسلمانان روهینگیای میانمار هنوز ادامه دارد.

برخورد غیرقانونی و غیرانسانی ارتش میانمار با مسلمانان روهینگیا باعث فرار حدود 700 هزار نفر از آنها به بنگلادش شده است.

گیلمور پس از بازدید از اردوگاه های مسلمانان روهینگیا در شهر کوکس بازار بنگلادش گفت که شواهد و قراین حاکی از تداوم برخورد خشونت آمیز ارتش میانمار با مسلمانان روهینگیا است.

گیلمور افزود : برخورد خشونت آمیز ارتش میانمار با مسلمانان روهینگیا ابتدا خونریزی دیوانه وار و تجاوز دسته جمعی به زنان بود ولی هم اکنون به ارعاب و گرسنه نگه داشتن بقیه مسلمانان می پردازد تا آنان را وادار به پناه بردن به بنگلادش بکند.

میانمار یا برمه‌ی پیشین یکی از فقیرترین کشورهای جنوب شرق آسیا است که در سال ۱۹۴۸ میلادی از انگلیس استقلالش را گرفت. مسلمانان میانمار در آن زمان با تمام قدرت در برابر انگلیس دست به حرکت‌های استقلال خواهی زده بودند.

در ۱۹۴۲ میلادی، بودایی‌های میانمار دست به کشتار بی‌رحمانه زدند که در نتیجه‌ی آن نزدیک به صد هزار مسلمان که در ایالت راخین زندگی می‎‌کردند، کشته شدند.

بودایی ها

حقوق بشر

مسلمانان

میانمار

نسل کشی


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.