آمریکا مانع صدور بیانیه شورای امنیت علیه رژیم اسرائیل شد

۱۲ حمل ۱۳۹۷

گزارش‌های از نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل حاکی از آن است که آمریکا مانع صدور بیانیه پیشنهادی کویت علیه رژیم اسرائیل شده است؛ کویت صهیونیستی در شورای امنیت که خواستار تحقیق مستقل پیرامون کشتار فلسطینیان از سوی این رژیم شده بود.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، خبرگزاری فرانسه به نقل از چند دیپلمات در سازمان ملل خبر داد که آمریکا از صدور بیانیه پایانی نشست اضطراری شورای امنیت این سازمان پیرامون حوادث غزه جلوگیری کرده است.

در این بیانیه کویت خواستار انجام تحقیقات فوری و مستقل پیرامون کشتار فلسطینیان از سوی نظامیان اسرائیل در راهپیمایی روز جمعه شده بود.

در راهپیمایی «بازگشت بزرگ» که به مناسب سالگرد «روز زمین» در غزه و در نزدیک مرزهای فلسطین اشغالی برگزار شد، نیروهای رژیم صهیونیستی 16 نفر از تظاهرکنندگان را به ضرب گلوله به شهادت رساندند.

همچنین بنا بر اعلام وزارت صحت غزه، بیش از 1500 تن از شهروندان که در این راهپیمایی مسالمت آمیز شرکت داشتند، از سوی رژیم اسرائیل زخمی یا مصدوم شدند.

کویت این بیانیه را روز جمعه در شورای امنیت سازمان ملل توزیع کرد و قرار بود که روز شنبه پس از پایان نشست فوری این شورا صادر شود.

اما روز شنبه نمایندگی آمریکا در سازمان ملل با صدور این بیانیه مخالفت کرده و اعلام کرد که از آن حمایت نمی کند.

آمریکای

اسرائیل

سازمان ملل

شورای امنیت


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.