« آمریکا در حال انتقال اعضای گروه تروریستی داعش به افغانستان است»

آیت‌الله سید علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران در جلسه درس خارج فقه ضمن ابراز همدردی با قربانیان حملات اخیر در کابل، آمریکا را متهم کرد که بخاطر توجیه حضور خود در منطقه و ایجاد امنیت برای اسرائیل، در حال انتقال اعضای گروه تروریستی داعش به افغانستان است.

خامنه‌ای گفت که کشتار اخیر در افغانستان جز همین نقشه است و تاکید کرد که آمریکا به‌دنبال آن است که این منطقه روی خوش نبیند و دولت‌ها و ملت‌های منطقه به خود مشغول باشند تا به فکر معارضه با اسراییل نیفتند.

رهبر جمهوری اسلامی ایران تصریح نمود: امریکایی‌ها خود عامل اصلی ناامنی در افغانستان هستند و کشتارهایی که به اسم مذهب در این منطقه از حدود بیست سال قبل انجام گرفت، مستقیم یا غیرمستقیم بوسیله عوامل امریکا بود و اکنون نیز به‌دنبال آن هستند که با ایجاد ناامنی، حضور خود را تأمین کنند و اهداف سیاسی و اقتصادی‌شان را پیش ببرند.

این درحالیست که مقامات ایران همواره کشورهای آمریکا و عربستان سعودی را به ایجاد و حمایت از گروه تروریستی داعش متهم می‌کنند، اما تا حال هیچ اسنادی ارایه نکرده اند.

در روزهای گذشته در حملات انتحاری اخیر شمار از مردم افغانستان کشته و زخمی شدند که این قربانیان خشم کشورهای جهان را نیز برانگیخت و مسئولیت حمله انتحاری بر نزدیکی دانشگاه مارشال فهیم را داعش به عهده گرفت.

در همین حال ریاست امنیت ملی افغانستان یک گروه ترویستی را از ساحه کوته سنگی کابل دستگیر کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *