آمریکا جایزه دستگیری ابوبکر البغدادی را به ۲۵ میلیون دالر افزایش داد

آمریکا با افزایش اقدامات خود مبنی بر کسب اطلاعاتی که منجر به دستگیری رهبر داعش شود؛ جایزه هرگونه اطلاعات درباره وی را نیز به ۲۵ میلیون دالر افزایش داد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه به نقل از پایگاه خبری هیل، وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای در این باره بیان کرد: اولویت اصلی سیاست‌های ضدتروریستی ما حفاظت از امنیت داخلی و مردم آمریکاست و ما اقدامات خود علیه داعش را افزایش داده‌ایم و از ابزارهای موجود خود برای دستیابی به اطلاعاتی درباره ابوبکر البغدادی رهبر این گروه تروریستی بیش از پیش استفاده خواهیم کرد.

پیش از این هرگونه اطلاعات درباره البغدادی جایزه ۱۰ میلیونی را در پی داشت. اکنون با افزایش ۱۵ میلیون دالر این جایزه، البغدادی به رقیب خود در القاعده ایمن الظواهری نزدیک می‌شود. این در حالی است که البغدادی در ماه نوامبر پس از حدود یک سال سکوت با انتشار پیامی از پیروان خود خواسته بود تا در موصل ایستادگی کنند.

برت مک‌گورک -فرستاده رئیس جمهور آمریکا- در ائتلاف بین‌المللی ضد داعش روز سه شنبه در کنفرانس خبری خود در این باره خاطرنشان کرده بود که بیش از یک سال است که رهبر داعش در هیچ مکانی دیده نشده است.

این در حالی است که پیش از این انتظار می‌رفت البغدادی با حضور خود در سخنرانی‌های متعدد و در میان جمعیت رهبریت متفاوت را انتخاب کرده است اما با این حال او از تابستان ۲۰۱۴ در بالاترین صورت ممکن خود را مخفی کرده است.

مک‌گورک همچنین با انتشار توییتی اعلام کرد که از اواسط نوامبر تاکنون پنج تن از رهبران داعش در حملات هوایی نیروهای ائتلاف کشته شده‌اند.

1 thought on “آمریکا جایزه دستگیری ابوبکر البغدادی را به ۲۵ میلیون دالر افزایش داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *