سرمایه‌گذاران از سقوط بازار بورس نیویارک وحشت‌زده شده اند

۱۷ دلو ۱۳۹۶

بازار بورس نیویارک روز گذشته دوشنبه 17 دلو با 4،6 درصد کاهش، 1157 واحد سقوط کرد، این در حالیست که بازار بورس آمریکا در سال 2008 میلادی در دوران رکود بزرگ اقتصادی چنین سقوطی را تجربه کرده بود.

این میزان کاهش شاخص بورس داو جونز آمریکا در ظرف یک روز در یک دهه گذشته بی‌سابقه بوده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه به نقل از  العالم اقتصاد آمریکا آخرین بار در سال 2008  هنگام رکود اقتصادی با چنین سقوطی در بازار سهام مواجه بوده است. در روز 29 سپتامبر سال 2008 شاخص داو جونز بیش از ۷۷۷ واحد سقوط کرده بود.

سقوط بازار بورس نیویورک در طول روز حتی تا 1500 واحد رسیده بود اما بعد بخشی از آن بهبود یافت. ارزش سهام داو جونز، شاخص اصلی سهام در بازار بورس نیویورک هم اکنون حدود 24 هزار و 345 است.

گزارش رسانه های خبری حاکی است که افت بازار از روز جمعه شروع شده است. بر این اساس شاخص نزدک حدود 2،6 درصد و «شاخص اس اندپی» نیز حدود 2 درصد افت کرده است.

تحولات دیروز بورس آمریکا واکنش سرمایه گذاران را برانگیخته است. بانک مرکزی آمریکا برای کنترل تورم، معمولا به افزایش میزان بهره وام بانکی متوسل می شود و این باعث وحشت سرمایه گذاران شده است.

سارا سندرزی سخنگوی کاخ سفید در واکنش به سقوط بورس نیویورک در بیانیه ای خاطرنشان کرد که “برنامه کاهش مالیاتی رئیس جمهور و اصلاحات نظام مقررات (کاهش نظارت بر کسب و کارها) بیش از پیش اقتصاد را تقویت خواهد کرد و باعث رفاه بیشتر مردم آمریکا خواهد شد.”

 

آمریکا

بورس

سقوط

نیویارک


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.