جوان‌ترین میلیونرهای جهان را می‌شناسید؟

روز گذشته سایت فوربس فهرست از میلیونرهای حال حاضر دنیا منتشر شده است که نکات جالبی درباره ی جوان ترین افراد این فهرست را برای معرفی می‌کنیم.

سه تن از میلیونرهای جهان اهل ناروی هستند. علاوه بر این، جوان ترین میلیونر دنیا فقط ۲۱ سال سن دارد. طبق برآوردها، الکساندرا اندرسن و خواهر ۲۲ ساله اش کاتارینا، هر یک ثروتی به ارزش ۱/۴ بیلیون دلار دارند.

جان کالیسان

جوانترین میلیونرهای جهان را بشناسید +عکس

جان کالیسان که فقط ۲۷ سال سن دارد ۱ بیلیون دلار ثروت دارد. او که تحصیل در دانشگاه هاروارد را رها کرده بود، در سال ۲۰۱۱ به همراه برادرش پاتریک شرکت استرایپ را تأسیس کرد که در زمینه ی پرداخت آنلاین فعالیت دارد. در سال ۲۰۱۶ شرکت استرایپ یک دوره سرمایه گذاری به ارزش ۱۵۰ میلیون دلار را به پایان رساند و به این ترتیب ارزش آن به ۹.۲بیلیون دلار رسید.

 

ایوان اشپیگل

جوانترین میلیونرهای جهان را بشناسید +عکس

اشپیگل ۲۷ ساله ثروتی معادل ۴.۱ بیلیون دلار دارد؛ او در سال ۲۰۱۱ نرم افزار محبوب اسنپ چت را با همراهی بابی مورفی همکلاسی سابقش در دانشگاه استنفورد تولید کرد. البته اسنپ چت در سال ۲۰۱۷ شروع به فعالیت کرد و به این ترتیب اشپیگل به جوان ترین مدیر عامل در میان شرکت های سهامی عام تبدیل شد.

 

گوستاو ماینار ویتزو

جوانترین میلیونرهای جهان را بشناسید +عکس

گوستاو ماینار ویتزو ۲۴ ساله ثروتی به ارزش ۱.۹ بیلیون دلار دارد؛ او مالک نیمی از سهام شرکت سالمار است که در زمینه ی پرورش ماهی فعالیت می کند و یکی از بزرگ ترین پرورش دهندگان ماهی قزل آلا در دنیا است. گفتنی است؛ پدر گوستاو مدیر حال حاضر سالمار در سال ۲۰۱۳ این سهام را به پسرش هدیه داد.

 

کاتارینا اندرسن

 

جوانترین میلیونرهای جهان را بشناسید +عکس

کاتارینا اندرسن با ۲۲ سال سن ثروتی به ارزش ۱.۴ بیلیون دلار دارد. او که اصالتا نروژی است دومین فرد در فهرست جوان ترین بیلیونرهای دنیا است و تنها فرد جوان تر از او در این فهرست خواهر ۲۱ ساله اش، الکساندرا است.

 

الکساندرا اندرسن

جوانترین میلیونرهای جهان را بشناسید +عکس

الکساندرا اندرسن با ۲۱ سال و ثروتی معادل ۱.۴ بیلیون دلار جوانترین ثروتمند جهان محسوب می شد. خواهران اندرسن هر یک ۴۲ درصد از سهام شرکت «فِرد» را به ارث بردند که شرکتی سرمایه گذاری متعلق به خانواده ی آن ها است. پدر آن ها یوهان کماکان مدیریت این شرکت را بر عهده دارد و ۷۰ درصد آراء هیئت مدیره را تحت کنترل دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *