سرطان ۲۲, ۱۳۹۹

اجلاس جهانی آب و هوایی در سازمان ملل برگزار شد

مذاکره‌ کننده ارشد چین در اجلاس جهانی آب و هوایی سازمان ملل گفت: در صورت دستیابی به توافق جهانی در زمینه تغییرات جوی تا سال آینده، کشورهای ثروتمند باید در این راه تعهد بیشتری داشتند باشند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، سازمان ملل متحد قصد دارد در سال 2015 میلادی با هدف تصویب یک پیمان جدید با موضوع جلوگیری از افزایش گرمای جهانی، اجلاسی را در شهر پاریس برگزار کند.

این نخستین پیمان میان تمام کشورهای جهان برای مهار انتشار گازهای گلخانه‌ای و توقف گرمای جهانی است.

شی ژنهوا، مذاکره‌کننده ارشد چین در اجلاس جهانی آب و هوایی سازمان ملل با استناد به برآوردهای کارشناسان محیط زیست می‌گوید: تعهدات کشورهای پیشرفته جهان در زمینه کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای تنها 30 درصد از کل این توافقات جهانی را شامل می‌شود اما این آمار چیزی نیست که انتظارش را داشتیم.

ژنهوا تاکید کرد: کشورهای ثروتمند نتوانسته‌اند آن طور که وعده داده بودند در امر کاهش آلاینده‌ها و تامین سرمایه مالی و حمایت‌های تکنولوژی به کشورهای در حال توسعه کمک کنند.

این مسئله یکی از موارد مهمی است که چین بارها نسبت به تلاش‌های کشورهای در حال توسعه در امر جلوگیری از تغییرات جوی مطرح کرده است.

ژنهوا که همچنین سمت ریاست کمیسیون اصلاحات و توسعه ملی چین را نیز برعهده دارد در پایان تاکید کرد: چین همچنان یکی از کشورهای در حال توسعه محسوب می‌شود زیرا 128 میلیون نفر از جمعیت این کشور هنوز کمتر از 1.5 دالر در روز درآمد دارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *