اسد ۱۷, ۱۳۹۹

۲۲ پروژه عام المنفعه در بغلان به بهره برداری سپرده شد

۲۲ پروژه عام المنفعه در ۶ ولسوالی ولایت بغلان بعد از تکمیل، به بهره برداری سپرده شد.

14159824_1162594180468367_1530511079_n

انجنیر عبدالرب حکیمی رئیس احیا و انکشاف دهات ولایت بغلان به خبرگزاری خاورمیانه گفت که این پروژه ها در جریان یک ماه گذشته، تطبیق شده است.

به گفته وی، این پروژه ها شامل اعمار ۱۱۰۰ متر دیوار استنادی، جغل اندازی ۱.۶۴ کیلومتر سرک، ساخت ۸۱۶۰ متر شبکه آبرسانی، ۷ ذخیره گاه آب، دو پروژه برق آبی کوچک به ظرفیت ۳۰.۵ کیلووات، حفر ۳۷ حلقه چاه نیمه عمیق، حفر ۲ حلقه چاه عمیق، اعمار یک پل کیبلی به طول ۵۰ متر و اعمار یک باب کلنیک میباشد.

حکیمی اظهار داشت که این پروژه ها در ولسوالی های برکه، نهرین، دوشی، دهنه غوری، پل حصار و شهر پلخمری از طریق برنامه همبستگی ملی تطبیق شده است.

وی اظهار داشت که هزینه مجموعی این پروژه ها با ده فیصد سهم مردم، بالغ بر ۴۳ میلیون و ۸۷۶ هزار افغانی می شود که از بودجه وزارت احیا و انکشاف دهات پرداخت شده است.

بر اساس معلومات منبع، با تکمیل این پروژه ها، مشکلات محیطی ۴۷۴۸ خانواده مرفوع شده و آنان به سهولت های لازم دسترسی یافته اند.

به گفته مسولان ریاست احیا و انکشاف دهات ولایت بغلان، حدود ۲۰۰ پروژه دیگر در سطح این ولایت در بخش های مختلف تحت کار است به زودی مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.