یک مقام نیروی هوایی هندوستان به اتهام جاسوسی به پاکستان دستگیر شد

مقامات دهلی جدید گفتند که ‘آرون مرواح’ یک مقام در نیروی هوایی هند را به اتهام انتقال اطلاعات حساس نظامی به پاکستان بازداشت کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، امروز شنبه پایگاه خبری ‘زی نیوز’، پلیس دهلی نو اعلام کرد که این مقام نظامی اطلاعات حساس و طبقه بندی شده در مورد عملیات نیروی هوایی هند را به پاکستان منتقل کرده است که در صورت اثبات اتهامات، این فرد می تواند به هفت سال زندان محکوم شود.

زی نیوز گفته است این فرد اطلاعات محرمانه را از طریق رسانه اجتماعی ‘واتس آپ’ در مکالمه با یک عضو سازمان اطلاعات پاکستان (ISI) که خود را به عنوان یک زن معرفی کرده بود، منتقل کرده است.

این در حالیست که سال گذشته نیز پلیس هند یک باند جاسوسی سازمان اطلاعات پاکستان را در ایالت پنجاب این کشور بازداشت کرد.
همچنین، سال گذشته دادگاهی در ایالت اوتار پرادش یک شهروند پاکستانی را به اتهام جاسوسی برای سازمان اطلاعات پاکستان ( ISI) به ۱۰ سال زندان محکوم کرد.

در همین حال پاکستان نیز ‘کلبوشان یاداو’ شهروند هندی را به اتهام جاسوسی برای هند به اعدام محکوم کرده است.
ارتش پاکستان در ۲۱ حمل امسال از صدور حکم اعدام برای وی خبر داد و اعلام کرد که این حکم از سوی جنرال ‘قمر جاوید باجوا’ تایید شده است.
که این اقدام پاکستان واکنش‌های زیادی از سوی حکومت هندوستان به همراه داشته است.

هند ضمن رد این ادعاهای پاکستان واکنش سختی به صدور حکم اعدام یاداو نشان داد و نسبت به عواقب اجرای احتمالی این حکم هشدار داد. دولت دهلی نو تاکید کرد دهلی نو اجرای این حکم را به منزله قتل عمد تلقی خواهد کرد.
پارلمان هند نیز قطعنامه ای را در محکومیت حکم اعدام برای شهروند هندی در پاکستان تصویب کرد.
‘سوشما سواراج’ وزیر امور خارجه هند نیز با بیان اینکه دهلی نو برای نجات جان شهروند هندی از تمامی توان خود استفاده می کند به دولت پاکستان نسبت به پیامدهای اعدام ‘کلبوشن یاداو’ هشدار داد.
پاکستان اعلام کرده که این افسر نیروی دریایی هند را روز۱۳حوت ۱۳۹۴ در منطقه ‘ماشکیل’ در ایالت بلوچستان درحالی دستگیر کرده که قصد جاسوسی و خرابکاری داشته است.
اسلام آباد مدعی است که فرد یاد شده در بازجویی ها، اعتراف کرده که از سوی سرویس اطلاعاتی هند(RAW) مامور جاسوسی در پاکستان و انجام فعالیت های خرابکارانه در این کشور بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *