گرسنگی در یمن هر روز بیشتر می شود / جان میلیونها نفر در خطر است

سازمان ملل هشدار داده است که میلیون ها نفر در یمن در سایه درگیری های مسلحانه با مرگ دست و پنجه نرم می کنند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، «مهند هادی» مدیر منطقه‌ای برنامه جهانی غذا (وابسته به سازمان ملل) گفته است که یمن پیش از شروع بحران نیز با کمبود غذا مواجه بود و درگیری ها در این کشور نیز خسارت های زیادی را به ویژه به زنان و کودکان وارد کرده است.

وی افزوده است که گرسنگی شهروندان یمن هر روز بیشتر می شود و مردم این کشور هر گونه عامل برای بقاء را از دست داده اند و میلیون ها نفر بدون دریافت کمک های خارجی نمی توانند به زندگی خود ادامه دهند.

پایگاه خبری الیوم السابع گزارش داد که  برنامه جهانی غذا در مورد وضعیت وخیم امنیت غذایی و تشدید میانگین سوء تعذیه در میان کودکان یمن به ویژه در مناطقی که دسترسی به آن سخت است، هشدار داد و افزود: نبود امنیت، دستیابی به برخی مناطق را دشوارتر کرده است.

هادی ادامه داد: یک نسل ممکن است به طور کامل به علت گرسنگی دچار مشکل شود و ما به نیاز بالا بردن سطح کمک ها، اعم از کمک های غذایی و کمک های دارویی به شمار زیادی از مردم در زمان مناسب داریم.

وی عنوان کرد: ما از جامعه بین الملل خواهان حمایت از ملت یمن هستیم و باید نیازهای اساسی خانواده های نیازمند را برطرف کنیم، ولی متأسفانه در حال حاضر مجبور به کاهش سبد غذایی و تقسیم کمک های در میان تعداد خانوارهای بیشتری هستیم.

حمله همه جانبه عربستان به همراه ائتلافش به یمن در ماه مارس ۲۰۱۵ (ششم فروردین ۹۴) برای حمایت از عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن آغاز شد که تاکنون نتیجه ای جز ویرانی تاسیسات زیر بنایی و اماکن غیرنظامی یمن و کشته یا زخمی شدن هزاران تن نداشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *