هیات‌ یمنی وارد مسقط شد

هیاتی پنج نفره از جنبش انصارالله یمن و حزب علی عبدالله صالح برای دیدار با فرستاده سازمان ملل در عمان، صنعاء را به مقصد مسقط ترک کرد.

indexهیاتی پنج نفره از جنبش انصارالله یمن و حزب علی عبدالله صالح برای دیدار با فرستاده سازمان ملل در عمان، صنعاء را به مقصد مسقط ترک کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، این مذاکرات از سوی اسماعیل ولد الشیخ نماینده سازمان ملل در امور یمن هماهنگ شده و قرار است گروه های یمنی برای رسیدن به توافق بر سر بحران در این کشور و برقراری آتش بس، با یکدیگر گفت وگو کنند.

ولد الشیخ احمد پیش از این از نمایندگان جنبش انصارالله و حزب کنگره مردمی یمن به ریاست علی عبدالله صالح برای نشستن بر سر میز مذاکره و سفر به مسقط پایتخت عمان دعوت کرده بود.

فرستاده سازمان ملل در امور یمن، طرحی هفت ماده ای را برای حل بحران این کشور به نبیل العربی دبیر کل اتحادیه عرب ارایه کرده و سران حزب علی عبدالله صالح نیز با آن موافقت کرده اند.

عربستان با ائتلاف ۹ کشور عربی منطقه به جز عمان از ششم فروردین سال جاری حملات گسترده ای علیه فقیرترین کشورعربی منطقه به اجرا گذاشت تا عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری فراری و مستعفی را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن جنبش مردمی انصارالله که امنیت شهرهای یمن را تامین کرده اند، جلوگیری کند.

عمان بارها برای حل بحران یمن بین گروه های درگیر در این کشور میانجیگری کرده و میزبانی گفت وگوهای یمنی را برعهده گرفته است.