هشدار رئیس “سیا” به پاکستان

رییس سازمان سیا، به پاکستان هشدار داده ‌است که اگر اسلام‌آباد دربارۀ لانه‌های هراس‌ افگنان در خاکش اقدام نکند، امریکا هر اقدام لازمی را برای از میان برداشتن این لانه‌ها، انجام خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، «مایک پامپئو» رئیس سازمان سیا آمریکا اعلام کرد: اگر پاکستان نتواند اقدامی علیه لانه‌های هراس افگنان در این کشور انجام دهد ما هر کاری را انجام خواهیم داد تا این ضمانت را بدهیم که دیگر آنها وجود نخواهند داشت.

این اظهارات رئیس سازمان سیا در حالی مطرح میشود که جمیز ماتیس وزیر دفاع آمریکا به پاکستان سفر کرده است.

پامپئو با شاره به اینکه ماتیس در ابتدا با ملایمت در این مورد از پاکستان درخواست خواهد کرد افزود: اگر پاکستانی‌ها نتوانند به این هدف دست یابند ما هرکاری را انجام خواهیم داد تا مطمئن شویم که دیگر این لانه‌ها وجود ندارند.

در همین راستا وزیر دفاع آمریکا پیام دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور را به پاکستان منتقل کرده و خواهد گفت که ترامپ درباره مقابله با لانه‌های امن هراس افگنان بسیار جدی است.

ترامپ پیشتر در انتقاد از نقش پاکستان برای ایجاد امنیت در منطقه اعلام کرده بود: ما میلیاردها دالر به پاکستان پرداخت می‌کنیم اما همزمان آنها میزبان هراس افگنان بسیاری هستند که ما با آنها در حال جنگیم. باید این مساله در سریع‌ترین زمان ممکن تغییر پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *