نصرالله: سفارت ایران باز هم مورد حمله قرار خواهد گرفت

در پی وقوع دو انفجار تروریستی در نزدیکی سفارت ایران در بیروت و دیدار عبداللهیان با دبیر کل حزب الله لبنان، نصر الله هشدار داد که سفارت ایران باز هم در معرض حملات تروریستی خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، روزنامه لبنانی “الاخبار” نوشت: سید حسن نصر الله بعد از انفجار تروریستی در نزدیکی سفارت ایران در بیروت در دیدار با “حسین امیر عبداللهیان” معاون عربی و آفریقای وزیر خارجه ایران هشدار داد که سفارت ایران بار دیگر در معرض حملات ترویستی قرار خواهد گرفت.

به نوشته الاخبار ، نصرالله تأکید کرد که انفجارهای تروریستی که در نزدیکی سفارت روی داده بود به دقت برنامه ریزی شده بود.

سید حسن نصر الله در این دیدار تأکید کرد افرادی که عملیات تروریستی را برنامه ریزی کرده‌‌اند با ساختمان سفارت ایران به خوبی آشنایی داشتند و “غضنفر رکن آبادی” سفیر ایران و “ابراهیم انصاری” رایزن فرهنگی در این عملیات مورد هدف قرار گرفته بودند.

مشخص نیست که عاملان این انفجارهای تروریستی از قرار شهید ابراهیم انصاری و سفیر ایران برای دیدار با “غابی لیون” وزیر اطلاعات و فرهنگ لبنان خبر داشتند یا نه اما به حکم منطق اگر آنها از این مسئله اطلاع داشتند منتظر خروج سفیر از ساختمان سفارت نیز می‌شدند.

سید حسن تأکید کرده که هدف از این انفجار نابودی کامل در ورودی و نمای ساختمان سفارت بوده زیرا تروریست‌ها می‌دانستند که دفتر سفیر و کاردار در همان حوالی واقع شده است.

دبیر کل حزب الله لبنان افزود: موادی که در این انفجار مورد استفاده قرار گرفته جدید است زیرا در انفجارهای پیشین تلاش بیشتر بر بالا بردن شمار قربانی‌ها بوده اما اینبار هدف وارد کردن میزان بیشتری خسارت به ساختمان بوده است.

سید حسن پیش‌بینی کرد که این اقدامات همچنان ادامه پیدا میکند زیرا دشمنان می‌خواهند شکست‌های خود را در بیش از یک پرونده به ویژه پرونده سوریه را جبران کنند.

وی افزود: مرحله سختی پیش روی ماست که باید از آن عبور کنیم زیرا سفارت باز هم هدف حملات تروریستی قرار خواهد گرفت زیرا آنها به هدف خود نرسیده‌اند و تا زمانی که به هدف خود برسند دست از تلاش بر نخواهند داشت.

به نقل از الاخبار سید حسن همچنین پیشنهاد داده که ایران در شرایط فعلی به درخواست منامه مبنی بر ارسال سفیر به بحرین پاسخ مثبت ندهد.

وی زمان را برای این کار با توجه به دولت جدید در ایران و تلاش‌های اصلاح گرایانه این دولت در بدنه خود دارد غیر مناسب دانست و آن را گشایش بی سابقه‌ای در روابط دو کشور و بدون هدف توصیف کرد که تأثیری منفی بر شرایط معارضان در بحرین خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *