مسکو: به حمله آمریکا در سوریه پاسخ قاطع می دهیم

روسیه گفته است که هر موشک آمریکا که به سمت سوریه شلیک شود، ساقط می‌شود، علاوه بر آن، منبع شلیک آن موشک‌ها هم هدف اصابت قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، معاون اول کمیته دفاعی سنای روسیه امروز چهارشنبه (۲۱حمل) گفت که اگر ارتش روسیه در سوریه هدف حمله هوایی احتمالی آمریکا قرار بگیرد فوراً واکنش نشان خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، یوگنی سربرنیکوف معاون اول کمیته دفاعی سنای روسیه به خبرگزاری اسپوتنیک گفته که در شرایطی که حمله هوایی ایالات متحده به سوریه در واکنش به حمله ادعایی با تسلیحات شیمیایی در شهر دومای سوریه دور از ذهن نیست. پایگاه هوایی حمیمیم و پایگاه دریایی طرطوس و نیز نیرو‌های روسی مستقر در سوریه تحت حفاظت شدید هستند.

وی در ادامه گفته است که همانطور که وزارت دفاع تاکید کرده است، پایگاه‌های ارتش روسیه در حمیمیم و طرطوس تحت حفاظت شدید قرار دارند. همزمان انتظار داریم در زمان حملات آمریکا، چنانچه حملاتی باشد، جان نیرو‌های ما به خطر نیفتد. گمان می‌کنم ایالات متحده آمریکا متوجه این مساله باشد و نخواهد این طور شود چرا که در غیر اینصورت واکنش روسیه فوری خواهد بود؛ درست همانطور که ستاد کل ارتش روسیه اعلام کرده است.

در همین حال الکساندر زاسیپکین، سفیر روسیه در لبنان گفته است که هر موشک آمریکا که به سمت سوریه شلیک شود، ساقط می‌شود، علاوه بر آن، منبع شلیک آن موشک‌ها هم هدف اصابت قرار می‌گیرد.

 

Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *