فایق؛ تشکلات پولیس فاریاب خیالی است

۱۰ سنبله ۱۳۹۷

نقیب الله فایق، والی فاریاب مدعی شده است که تشکیلات پولیس در آن ولایت خیالی است و مردم هم علاقه مندی پیوستن به صفوف نظامیان کشور را از دست داده اند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، نقیب الله فایق ولی فاریاب گفت:« بیشتر تشکیلات پولیس در فاریاب  خیالی است و در قرار گاه های 100 نفری کمتر از 50 سرباز حضور دارند.

فایق خواستار بازنگری در این خصوص شد و همچنان بیان داشت که کم توجهی حکومت سبب شده تا جوانان علاقه مندی شان را نسبت به پیوستن در صفوف نظامیان کشور را از دست بدهند.

بر بنیاد گفته های فایق در 48 ساعت گذشته بیشتر از 150 تروریست طالبان در ولسوالی های فاریاب کشته شده اند، اما نیاز به اکمالات بیشتر نیروی های نظامی شکور است.

این در حالی است که سربازان نیروی های نظامی کشور که به کمک متنفذین محلی  از زندان طالبان رها شده اند میگویند تلاش می کنند تا از کشور خارج شودند.

عزیزالله یکی از سربازان نیروی های نظامی کشور که به تازگی از بند گروه تروریستی طالبان رها شده است گفت:« کوشش میکنم خودم را از این کشور بیرون کنم چون ما همیشه سینه خود را سپر قرار دادیم از وطن خود دفاع کردیم اما حکومت برعکس ما را هیچ حمایت نکرد و ما به دست طالبان اسیر شدیم.»

او همچنان بیان داشت که« ما صدای خود را حتی در مجلس نماینده گان، وزارت دفاع و وزارت داخله رساندیم اما هیچ کس صدای ما نشنید تا این که مجبور شدیم به گروه طالبان تسلیم شویم.»

این درحالی است که باشندگان ولایت فاریاب از حمله تهاجمی طالبان بر شهر میمنه مرکز ولایت فاریاب نگرانی دارند و این نگرانی سبب سراسیمگی آنان شده است.


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.