اسد ۱۹, ۱۳۹۹

زلزله شدید در جاپان ۱۹ کشته و صدها زخمی بر جای گذاشت

7331526-3x2-700x467زمین لرزه ای به بزرگی ۷.۳ ‘ریشتر’ بامداد امروز شنبه جنوب جاپان را تکان داد و دست کم ۱۹ کشته و صدها زخمی بر جای گذاشت.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه به نقل از رویتر، مقامات جاپان هشدار داده اند که به منطقه وسیعی خسارت وارد شده است و گزارش ها حکایت از آن دارند که شماری زیادی از ساکنان محل زیر آوار ساختمان های فرو ریخته مانده اند و برق منطقه قطع شده است. همچنین برخی از این ساختمان ها دچار حریق شده اند.

شبکه خبری ان اچ کی جاپان گزارش از کشته شدن ۱۹ نفر و انتقال ۷۵۰ زخمی به بیمارستان برای مداوا خبر داده ولی گمان می رود این آمار به دلیل وخیم بودن حال برخی از مجروحان افزایش یابد.

همچنان گزارش ها حاکی از آن است که به ساکنان نواحی مجاور یک سد، به دلیل احتمال شکسته شدن سد اعلام کردند، این نواحی را ترک کنند.

یک مقام دولتی گفت: زلزله امروز شنبه موجب هشدار در مورد وقوع سونامی شده هر چند که بعدا توصیه به عمل آمده لغو شده و هیچ گونه نارسایی در کار سه نیروگاه هسته ای مستقر در منطقه مشاهده نشده است.

مردمی که هنوز زلزله روز پنجشنبه را از یاد نبرده بودند بامداد شنبه به خیابانها ریختند. در شهر یاتسوشیرو ، ظاهرا یک آپارتمان دچار آتش سوزی شده و در عین حال در یک خانه پرستاری در شهر ماشیکی تعدادی از ساکنان زیر آوار گیر کرده بودند.