رهبر چچن: ترکیه از تروریست ها حمایت میکند

303589_294رهبر چچن دولت ترکیه را به کمک به تروریست‌ها متهم کرد و سخنانی مبنی بر اینکه آنکارا همواره از چچنی‌ها حمایت می‌کند، رد کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، رمضان قدیرف، رهبر چچن که به حمایت سخت از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه مشهور است، در پیامی نوشت: مخالف رویکردهایی هستم که می‌گویند من مخالف اسلام هستم و از کفار حمایت می‌کنم. از آنجا که به حقایق علاقمندم، سوالی می‌پرسم. چه زمان، کجا و چگونه ترکیه به چچن و مردم من کمک کرده است؟ اگر می‌توانید یک مکتب، یک شفاخانه، یک کودکستان و یا حتی یک مسجد به من نشان بدهید که هدیه به چچن باشد! یک نمونه مثال بزنید.

وی صراحتا ادامه می‌دهد: بله شما به وهابی‌ها و تروریست‌ها کمک کردید و برای آنها پول جمع کردید. شما برای تروریست‌هایی مانند عمروف، باسایف و اودوگوف تمهیدات پزشکی و وسایل آسایش فراهم کردید. آنها و همدستانشان اقدامات تروریستی برای کشتن چچنی‌ها ترتیب دادند. شما به این می‌گویید حمایت؟!

قدیرف خاطرنشان کرد که در قرن نوزدهم ترکیه با دعوت کردن از ده‌ها هزار تن از چچنی‌ها خیانت کرده است چرا که بعدا آنها را به زندگی مشقت‌باری انداخت. پنج سال پس از آن هم نیمی از آنها در حالی که برای بازگشت به وطنشان تلاش می‌کردند، بر اثر “اصابت گلوله” جان دادند.

رهبر چچن افزود: امروز ترکیه به پایگاهی برای جذب و اعزام تروریست‌ها به سوریه تبدیل شده است. راهزنان از سراسر جهان از طریق ترکیه عبور می‌کنند اما تعداد اندکی از آنان بازداشت می‌شوند. ترکیه علیه داعش اقدامی انجام نمی‌دهد. این کشور با آنها تجارت می‌کند، از آنها نفت می‌خرد و به دشمنان اسلام پول می‌دهد تا هزاران مسلمان را بکشند. از همه مهمتر اینکه چه کسی از اقدام کاریکاتوریست‌های ضد اسلامی در پاریس حمایت کرد؟ من با اتخاذ موضعی قاطع اقدام این مجله را محکوم کردم و با برگزاری تجمعی با بیش از یک میلیون تن مخالفت قاطع خودم را اعلام کردم که صدای آن در سراسر جهان شنیده شد.

قدیرف گفت: حتی اگر جهان خاکستر شود، یک قدم هم علیه اسلام بر نمی‌دارم. من دشمن وهابیت خواهم بود و سوگند خورده‌ام تا پایان عمر علیه آنها بجنگم. روسیه منزلگاه ۳۰ میلیون مسلمان است. این سرزمین مادری ماست و جنگنده سرنگون شده هم مال بود. شما می‌دانید که روسیه میلیون‌ها مسلمان را در خود جای داده است، پس چرا جنگنده ما را سرنگون کردید؟ چرا خلبان ما را که علیه داعش می‌جنگید تا از مسلمانان دفاع کند، کشتید؟ به خاطر رضایت و زیاده‌روی شما، غرب، عراق‌، سوریه و لیبی را نابود کرد. حالا بگویید دلیل شما چیست که مرا برای ضدیت با اسلام سرزنش می‌کنید؟ من حامی اسلام هستم در حالی که رهبری ترکیه به کمک به نابودی کشورهای اسلامی و مردم آنها ادامه می‌دهد.