رهبر القاعده خطاب به آمریکا: حملات ۱۱ سپتامبر تکرار خواهد شد

رهبر القاعده با نشر فایل ویدیویی به آمریکا هشدار داد که حملات ۱۱ سپتامبر را هزاران بار دیگر تکرار خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه به نقل از اسکای نیوز عربی، «ایمن ظواهری» در فایل ویدیوئی ۲۰ دقیقه ای که روز جمعه روی صفحات منتسب به سازمان القاعده قرار گرفت، به مناسبت پانزدهمین سالروز وقوع حملات ۱۱ سپتامبر خاطر نشان کرد که تا زمانی که جنایت های آمریکا ادامه داشته باشد، این حوادث هزاران بار دیگر هم تکرار خواهد شد.

رهبر القاعده تصریح کرد که حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ نتیجه جنایت های آمریکایی ها علیه مسلمانان در فلسطین، افغانستان، عراق، شام (سوریه)، مالی، سومالی، یمن، مراکش و مصر بود.

وی با اشاره به درگیری ها میان سفید پوستان و سیاه پوستان آمریکا طی ماه های گذشته اظهار داشت که سیاه پوستان نتوانسته اند به حقوق خود دست یابند و وضعیت خود را از طریق قانون اساسی اصلاح کنند؛ چرا که قانون هم در دست سفید پوستان است و تنها اسلام می تواند آنها را از این وضعیت نجات دهد.

گفتنی است که برج های تجارت جهانی در نیویارک در ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ هدف حمله چند طیاره قرار گرفت که در نتیجه آن نزدیک به ۳ هزار نفر کشته شدند.

سازمان القاعده به رهبری اسامه بن لادن در آن زمان مسئولیت این حملات را که شدیدترین حملات در تاریخ آمریکا بود، بر عهده گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *