خشم فعالان حقوق بشری از جنایات آل‌سعود علیه مردم یمن

فعالان حقوق بشر و شهروندان مسلمان آمریکایی در اعتراض به فروش میلیاردی سلاح توسط آمریکا به رژیم آل‌سعود مقابل سفارت این کشور در واشنگتن تجمعی اعتراضی برگزار کردند.

activists-rally-in-US-capital-against-Saudi-Arabia

روز سه‌شنبه ۲۳ ماه آگوست ۲۰۱۶ فعالان مدنی, حقوق بشر و کهنه‌سربازهای آمریکایی  در اعتراض به ادامه کشتار در یمن توسط عربستان و آمریکا، روبه‌روی سفارت سعودی در این شهر دست به  تظاهرات زدند.

این افراد پلاکاردهایی حاوی شعارهای “سعودی‌ها با اسلحه آمریکایی کودکان یمنی را به‌قتل می‌رسانند”,  “ارسال اسلحه آمریکایی را به سعودی‌ها متوقف کنید”, “سعودی‌ها, بمباران یمن را متوقف کنید”, “فروش اسلحه آمریکایی را به سعودی متوقف کنید” در دست داشتند.

یکی از فعالان مدنی از یمن گفت: «اسم من بشرا  است، اهل یمن هستم، امروز مقابل سفارت عربستان سعودی ایستاده‌ام که به بمباران مردم بی‌گناه یمن اعتراض کنم. وی ادامه داد: در بمباران ۲ هفته اخیر که بیمارستانها و مدارس را نشانه گرفته بودند حداقل ۱۰۰ نفر به قتل رسیده‌اند».

خانم البشرا ادامه داد: تمام راه‌ها به مردم را بسته‌اند که از طرف جوامع  بین الملل به ما کمک نشود. این همان سیاست‌هایی است که اسرائیل  علیه مردم فلسطین اجرا می‌کند.

در ادامه مشارکت‌کنندگان در این تجمع اعتراضی با در دست داشتن بلندگو، شعارهای ضدسعودی سر داده و فریاد می‌زدند: “ای سعودی‌ها، امروز چند کودک کشته‌اید؟”, “ای سعودی‌ها، امروز چند بیمارستان را نابود کرده‌اید؟”.

در ادامه این برنامه بنجامین، مدیر سازمان ضدجنگ نوار زردی را که پولیس مخفی روبه‌روی سفارت بسته بود پاره کرد و گفت: شرم بر پولیس مخفی آمریکا که به جنایتکاران انفجار ساختمان‌های ۲قلو در نیویارک کمک و از آنها محافظت می‌کنند, شرم بر پولیس مخفی آمریکا.