جدید ترین فناوری تسلیحاتی ایران در آستانه رونمایی

تازه ترین فناوری در راستای تجهیزات نظامی جمهوری اسلامی ایران که به صورت کامل توسط متخصصین داخلی این کشور طراحی و تولید شده است در آستانه رو نمایی قرار دارد .

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، در آخرین اظهارات مسئولین این کشور، خبر بهره برداری قریب الوقوع نمونه هایی از زیردریایی، هواپیما و موشک های زمین  به زمین و هوا به زمین داده شده است.

حسین دهقان، وزیر جدید دفاع ایران با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درخصوص رونمایی و بهره برداری از جدیدترین زیردریایی ساخت داخل با نام «فاتح» ‌گفت: بهره برداری از زیردریایی فاتح جزء برنامه‌های صد روزه ما است.

رسانه های ایرانی گزارش دادند که وزیر دفاع این کشور درخصوص دیگر دستاوردهای دفاعی کشورش گفته است که مجموعه دیگری از دستاوردهای پدافندی نیز در دستور کار است که طی برنامه ۱۰۰ روزه انجام خواهد شد.

دهقان همچنین از برنامه وزارت دفاع برای بهبود وضعیت معیشت و درمان کارکنان نیروهای مسلح در هفته دولت خبر داد.

از طرف دیگر، یکی از مقامات ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به ساخت انواع جنگ افزارها به دست متخصصان ایرانی از جمله هواپیمای صاعقه که به تولید انبوه نیز رسیده، در رابطه با آخرین دستاوردهای نیروی هوایی ارتش ایران اعلام کرد: هم اکنون با مشارکت سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع در حال ساخت یک جنگنده پیشرفته هستیم.

وی افزود: ساخت این هواپیمای نظامی ما را به طور کامل از خرید هواپیماهای جنگنده به ویژه در بُعد آموزشی از خارج از کشور بی نیاز خواهد کرد.

وی عنوان کرد: نیروی هوایی ارتش نخستین نیرویی بود که جهاد خودکفایی را آغاز کرد و کارهای بسیار بزرگی را در این زمینه انجام داده و خوشبختانه زیر ساخت های زیادی در زمینه تولید قطعات در نیروی هوایی به وجود آمده است.

وی در همین زمینه ادامه داد: در نیروی تخصص محوری مانند نیروی هوایی، بنیه قوی علمی و تخصص های مورد نیاز وجود دارد که این به ما در پیشبرد اهداف راهبردی نیرو در هر چه بیشتر خود کفا شدن بسیار کمک می کند.

معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش ایران همچنین در مورد آخرین دستاوردهای نیروهای مسلح در ساخت مهمات جنگی افزود: اقدامات بسیار خوبی در ساخت مهمات هوایی، مهمات دورزن و موشک های هوشمند انجام شده است.

وی ادامه داد: نیروی هوایی با همکاری سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع در حال ساختن موشک‌های هوا به هوا و هوا به سطح است که در این زمینه اقدامات خوبی انجام شده که  برخی از آنها با موفقیت آزمایش شده و برخی نیز در سال جاری به نتیجه خواهند رسید.

وی در ادامه به بیان جدیدترین پیشرفت های حوزه دفاعی در جنگ الکترونیک پرداخت و تصریح کرد: در تمام ابعاد جنگ الکترونیک اعم از اقدامات آفندی و پدافندی، پیشرفت های خوبی داشته ایم.

Author

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *