ترکیه: رژیم تروریستی اسرائیل به جای حمله به ما اشغال فلسطین را پایان دهد

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری ترکیه در بیانیه‌ای اظهارات اخیر نخست وزیر رژیم اسرائیل علیه اردوغان را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از خبرگزاری آناتولی، ابراهیم کالین، سخنگوی دفتر ریاست جمهوری ترکیه در واکنش به اظهارات اخیر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسرائیل علیه رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد: بهتر است دولت اسرائیل به جای حمله به ترکیه و رهبر این کشور به اشغال فلسطین پایان دهد.

جنگ لفظی میان رهبران ترکیه و اسرائیل در پی تصمیم جنجالی ترامپ درباره قدس اوج گرفت. اردوغان اخیرا در سخنرانی خود در شهر سیواس اعلام کرد: فلسطین یک قربانی بی‌گناه است و اسرائیل یک دولت تروریستی.

پس از ساعاتی نتانیاهو در واکنش به این اظهارات اعلام کرد: من از کسی که روستاهای کردتبار در ترکیه را بمباران کرده، خبرنگاران را زندانی کرده و به ایران کمک می‌کند و تحریم‌های بین‌المللی را دور زده و به تروریست‌ها کمک می‌کند از جمله “تروریست‌های موجود در غزه” که مردم بی‌گناه را می‌کشند درس اخلاق نمی‌آموزم. این مرد کسی نیست که ما از او درس بیاموزیم.

کالین تاکید کرد کسانی که فکر فکر میکنند قدس (اولین قبله مسلمانان) میتواند پایتخت یک دولت اشغال گر باشد وقت خود را تلف میکنند.

کالین با بیان اینکه اسرائیل سالهاست که به عنوان یک رژیم اشغالگر قوانین بین المللی را نادیده گرفته و سرزمین فلسطین را کرده افزود: این رژیم همواره که به طور سیستماتیک تصمیمات سازمان ملل را زیر سوال میبرد باید اول در باره اقدامات خود حساب پس دهد.

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد: اسرائیل نمی‌تواند با مطرح کردن این ادعاها و اتهامات، خودش را بابت کشته شدن هزاران فلسطینی بی‌گناه و تبدیل سرزمین فلسطین به زندانی روباز مبرا کند.

وی تاکید کرد: ترکیه همانند سایر کشورهای جهان به حمایت خود از حقوق، قانون و مردم مظلوم فلسطین ادامه خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *