برگزاری رژه نظامی همراه با تسلیحات جدید در روسیه

Russia_3ارتش روسیه به مناسبت هفتاد و یکمین سالگرد پیروزی این کشور بر آلمان نازی در جنگ جهانی دوم در میدان سرخ مسکو رژه نظامی برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، این رژه نظامی امروز دوشنبه با نمایش انواع جدید تسلیحات و جنگ افزارهای روسی از جمله تانک ها، موشک‌اندازها و جنگنده‌ها برگزارشد.

همچنین در جریان این رژه به نمایش در آمد و جنگنده ها، بمب افکن های سنگین و هلیکوپترها شامل آنهایی که در جنگ روسیه در سوریه مورد استفاده قرار گرفته‌اند نیز بر فراز میدان سرخ مسکو پرواز کردند.

در این رژه ۱۰ هزار نیروی نظامی و ۱۳۵ زره پوش شرکت داشتند و سامانه دفاع موشکی اس-۴۰۰ ، موشک های میان برد اسکندر و ۷۱ هواپیما به نمایش گذاشته شدند.

از سامانه اس-۴۰۰ در حال حاضر برای حفاظت از پایگاه هوایی روسیه در نزدیکی لاذقیه در سوریه نیز استفاده می‌شود.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در سخنرانی در این مراسم گفت، مردم شوروی با شکست دادن آلمان نازی برای کشورهای دیگر آزادی آوردند.

وی از کشورهای دیگر خواست که با روسیه در بنیان یک نظام امنیتی بین المللی عاری از بلوک با هدف مقابله با خطر عمومی تروریسم همکاری کنند.

رسانه های روسیه گزارش داده‌اند که در شهر های دیگر روسیه و در پایگاه نظامی حمیمیم روسیه در سوریه نیز رژه نظامی به مناسبت روز پیروزی برگزار شده است.