اسد ۲۱, ۱۳۹۹

الازهر چاپ قرآن های رنگی را ممنوع کرد

دانشگاه الازهر مصر، چاپ قرآن های رنگی را ممنوع و تاکید کرد خط سیاه و پس زمینه سفید رنگ مناسب برای قرآن کریم است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه،  “شیخ علاء عبدالظاهر” رئیس کمیسیون تحقیقات و تالیفات در مرکز مطالعات اسلامی الازهر اعلام کرد، به منظور پاسداری از قرآن کریم و حفظ هیبت و وقار آن، استفاده از کاغذهای رنگی در چاپ قرآن ممنوع است و علاوه بر این قرآن باید فقط با خط سیاه و پس زمینه سفید نوشته شود.

وی در گفت و گو با روزنامه “الیوم السابع” افزود: علاوه بر این ما تصمیم گرفته ایم الگوی قانونی چاپ قرآن را تغییر دهیم و از این پس به تمام متقاضیان چاپ قرآن و ناشران تذکر خواهیم داد که نباید از کاغذهای رنگی و چاپ های رنگی در چاپ متن قرآن استفاده کنند و بر این اساس رنگ سیاه تنها رنگی است که باید در چاپ خطوط قرآن مورد استفاده واقع شود و رنگ سفید نیز تنها رنگ مجاز برای پس زمینه صفحات است.

رئیس کمیته تحقیقات و تالیفات گفت: این قانون جدید برای حفظ هیبت و وقار قرآن کریم صادر شده و ما خاطر نشان می کنیم که مرکز تحقیقات الازهر قدرت قانونی لازم برای جمع آوری قرآنهای رنگی موجود در بازار را در اختیار ندارد.

وی افزود: در مورد چاپ قرآن همچنین شکایت هایی به ما رسیده بود که در قرآن چاپ شده توسط یکی از مراکز نشر مصر، اشتباهی در سوره فتح وجود دارد که ما با این مرکز نشر تماس گرفتیم و به آنها در این زمینه تذکر دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *