اسد ۲۳, ۱۳۹۹

اتحادیه اروپا و ترکیه در تلاش مهارکردن بحران مهاجرت اند

farhangnews_144777-417240-1441700061اتحادیه اروپا و ترکیه در تلاش تصویب یک برنامه جدید در قبال حل بحران مهاجرین که هم اکنون دامن گیر این کشورها شده، هستند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به دنبال سرازیر شدن صدها مهاجر در مرزهای کشورهای اروپایی، اتحادیه اروپا و ترکیه تلاش دارند که برای حل بحران مهاجرت یک پالیسی جدید را تصویب کنند.

ژان کلاود جنکر، رییس کمیسیون اتحادیه اروپا می‌گوید که ما باید راه‌های موثر را برای بحران مهاجرت پیدا کنیم.

به گفته او، اتحادیه اروپا و ترکیه به طور مشترک یک پالیسی را در این مورد به تصویب می‌رساند تا مطابق آن به پناهندگان نیازمند کمک شود.

جنکر تأکید دارد، ما برای حل مشکل بحران مهاجرت به دولت ترکیه نیاز داریم و از این کشور کمک می‌گیریم.

او این اظهارات را روز گذشته در دیدار با رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه در بروکسل بیان کرده است. رییس جمهور ترکیه در این دیدار از همکاری کشورش به خاطر حل بحران مهاجرت اطمینان داده است.

قرار است در هفته آینده دو طرف در نشست اتحادیه اروپا روی موضوع یاد شده بیش‌تر بحث و به توافق برسند.

روزانه هزاران تن از کشورهای مختلف از جمله افغانستان، سوریه و عراق روانه کشورهای اروپایی می‌شوند. فقر، بیکاری و ناامنی عوامل مهاجرت عنوان شده‌اند.

دولت آلمان پیشتر اعلام کرده بود که از آغاز تا پایان امسال حدود هشت صد هزار پناهجو را از افغانستان، سوریه و عراق را می‌بپذیرد.

اما کشورهای اتریش و هنگری برای جلوگیری از ورود غیر قانونی پناهجویان، تدابیر امنیتی را در مناطق مرزی شان افزایش داده‌اند.

امسال حدود ۴۳۰ هزار پناهجو از کشورهای مختلف به شمول افغانستان از راه مدیترانه روانه اروپا شده‌، از این میان هزاران تن آنان در این مسیر جان داده‌اند.