80 خانه بر اثر طوفان در یمن ویران شد

۱۱ عقرب ۱۳۹۴

139205271017007491003504منابع محلی ولایت سقطری یمن میگویند: طوفان دریایی چابالا که وارد جزیره العرب شده است روز گذشته علاوه بر کشته شدن ۳ تن و تخریب کلی۸۰ خانه در ولایت سقطری ۱۰ هزار تن را نیز آواره کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از پایگاه خبری ردفان پرس، اهالی مناطق ساحلی ولایت حضرموت یمن از ترس وزش بادهای شدید و باران های سیل آسا به کوهها پناه بردند.

این منابع افزودند: خسارت ها در مرکز ولایت حدیبو یمن متمرکز می باشد وهزاران صیاد وساکنان سواحل از ترس طوفان، باران وامواج شدید به کوهها پناه بردند وشمار زیادی از قایق های صیادان نیز ویران و خسارت کلی به منازل نزدیک ساحل وارد آمد.

بیش از ۱۰۰ تن از جمله شماری زن وکودک روز گذشته بر اثر طوفان و بارندگی شدید همراه با وزش بادهای تند در جزیره العرب زخمی شدند.

هزاران تن از ساکنان مناطق ساحلی ولایت حضرموت نیز خانه های خود را ترک و به مناطق کم خطرتر پناه بردند این در حالی است که طوفان دریایی چابالا خسارت های زیادی به جزیره سقطری وارد و تاکنون بر اثر آن دستکم ۱۸۵ تن کشته شدند.

پیش بینی شده است امروز دوشنبه طوفان چابالا به شکل شدیدی ظاهر و خسارت مالی زیادی علاوه بر خسارت های جانی در صورت عدم اتخاذ تدابیر امنیتی به دریانوردان وارد کند.

طوفان دریایی چابالا با سرعتی بیش از ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت ظاهر می شود و امواج ناشی از این طوفان به ارتفاع چندین متر می رسد.

پناه

تدابیر،

طوفان،

ویران،

یمن،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed