سرطان ۲۰, ۱۳۹۹

3500 داعشی هنوز در موصل هستند

/

روزنامه سان در گزارشی اعلام کرد که علی رغم تلاش دولت عراق برای کشتن و بیرون راندن داعشی ها، هنوز 3500 نفر از آنها در موصل هستند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، روزنامه “The Sun” انگلستان تخمین زده است، تعداد اعضای گروه تروریستی داعش که در شهر موصل عراق باقی مانده اند، به 3500 نفر می رسد، این روزنامه نوشته است؛ نیروهای نظامی عراقی توانسته اند، هزار تروریست را از روز شروع عملیات آزادی موصل بکشند.

گزارشگر این روزنامه درباره عملیات آزادسازی در شهر موصل اعلام کرد که نیروهای عراقی توانستند 1000 نفر از اعضاء گروه داعش را در 9 هفته از شروع عملیات موصل بکشند.

خبرنگار این روزنامه افزود : ارتش عراق با کمک نیروهای بسیج مردمی عراق و پیشمرگه توانستند یک چهارم از این شهر را آزاد کنند و مسئولان عراق مطمئن هستند که عملیات در مسیر درست خود می باشد.

وی افزود: “تقریبا 3500 نفر از اعضاء داعش، هنوز در شهر موصل باقی مانده اند، شهر موصل دومین شهر عراق (از لحاظ بزرگی) و مهم ترین شهر برای داعش پس از شهر رقه سوریه محسوب می شود.

لازم به ذکر است که نخست وزیر عراق “حیدر العبادی” در روز 17 اکتبر 2016 اعلام کرد که در نبرد باز پس گیری شهر موصل از نیروهای دولت مرکزی عراق، ارتش و پولیس با کمک و پشتیبانی از نیروهای حشدالشعبی در کنار نیروهای پیشمرگه شرکت کردند.

در روزهای اخیر این نیروها توانستد چندین قریه و مناطق اطراف شهر موصل را از کنترل داعش خارج کنند و همچنین توانستند از سمت شرق موصل وارد شهر شوند و بیشترین قسمت های مناطق ساحلی غربی و مناطق گسترده از شهر تلعفر را آزاد کنند.

فرمانده نیروهای ضد تروریسم، جنرال عبد الغنی الاسدی در تاریخ 29 دسامبر 2016 اعلام کرد که آغاز عملیات دوم برای بازگرداندن سمت غربی شهر موصل از دست گروه تروریستی داعش شروع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *