گور دسته‌جمعی ۳۰۰ پولیس عراقی توسط داعش در موصل

۲۸ عقرب ۱۳۹۵

دیده بان حقوق بشر در عراق اعلام کرد که گروه تروریستی داعش 300 پولیس عراقی را در جنوب موصل اعدام و در یک گور دسته‌جمعی دفن کرده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، براساس گزارش سازمان دیده بان حقوق، گروه ترویستی داعش سه هفته پیش 300 پولیس عراقی را کشته و در گورستان جمعی در جنوب موصل دفن کرده است.

گزارشگر خبرگزاری رویترز به محل دفن نیروهای پولیس عراق در موصل رفته و او گفته است که طبق اعلام ساکنان محلی عناصر افراطی بعد از گردن زدن و یا شلیک مستقیم گلوله به نیروهای پولیس عراق، آنها را در گور جمعی در منطقه حمام العلیل واقع در جنوب موصل دفن کردند.

سازمان دیده ‌بان حقوق بشرعنوان کرد: تروریست های داعش برخی از نیروهای سابق پولیس عراق را از میان جمع 2000 نفری از شهرها و روستاهای مجاور جدا کردند و به هنگام عقب ‌نشینی از موصل و تلعفر آنها را مجبور به همراهی با خود کرده اند.

دیده بان حقوق بشر به نقل از یکی از ساکنان محلی افزود: دیدم که اعضای داعش با چهار کامیون بزرگ حامل حدودا 100 تا 125 نفر، از دانشکده کشاورزی و نزدیک به گور جمعی عبور کردند و افراد حاضر در موتر بزرگ از نیروهای سابق پولیس عراق بودند.

وی ادامه داد: پس از چند دقیقه صدای پی در پی شلیک گلوله و فریاد شنیدم و در شب بعد نیز این موضوع تکرار شد و تعداد افراد سوار بر موتر (در شب بعد) بین 130 تا 145 نفر بودند.

یکی دیگر از ساکنان حمام ‌العلیل گفت که در طول سه شب متوالی صدای شلیک مداوم شنیده‌ است.

«جو استورک» معاون بخش خاورمیانه و شمال افریقا دیده ‌بان‌ حقوق بشر گفت که این موضوع سند دیگری بر کشتارهای وحشتناکی است که گروه تروریستی داعش علیه عاملان اجرا‌کننده قانون درگذشته (نیروهای پولیس) درموصل و اطراف آن مرتکب می ‌شود و این گروه باید به علت ارتکاب این جنایت‌ های ضد انسانی مجازات شود.

این درحالی است که عملیات آزادسازی موصل به عنوان آخرین پایگاه تروریست های داعش درعراق، طبق برنامه از پیش تعیین شده توسط نیروهای عراقی پیش می رود.

نیروهای عراقی از زمان شروع عملیات، پیشروی هایی زیادی را در شرق و جنوب موصل داشته اند.

داعش درسال 2014 با حمله به عراق مناطق وسیعی از این کشور را اشغال کرد، اما از آن زمان تاکنون نیروهای عراقی بخش های زیادی از مناطق اشغالی را آزاد کرده اند.

پس از شکست

پولیس عراقی

داعش

گور دست‌جمعی

موصل


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.