نیروهای عراقی مواضع راهبردی داعش را در موصل منهدم کرد

۳۰ حمل ۱۳۹۵

تحولات عراق (3)منابع عراقی از انهدام مواضع حساس و راهبردی گروه تروریستی داعش در غرب موصل توسط جنگنده های عراقی خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز عراق، جنگنده های «اف 16» عراقی مواضع حساس و ارتباطی گروه تروریستی داعش از جمله، برج مراقبت، رادارهای ارتباطی و اطلاعاتی آن ها را در منطقه «تلعفر» را در غرب موصل هدف قرار دادند.

در این عملیات 8 نفر از عناصر گروه تروریستی داعش نیز به هلاكت رسیدند.

پبشتر نیز جنگنده های عراقی مواضع گروه تروریستی داعش را در جنوب موصل هدف قرار داده بودند.

نیروهای عراقی در تلاش هستند تا با انهدام مواضع حساس گروه تروریستی داعش شرایط را برای حمله نظامی به موصل و آزادسازی این شهر فراهم آورند.

شهر موصل دومین شهر بزرگ عراق از دوسال پیش در اشغال گروه تروریستی داعش قرار دارد.

حیدر العبادی نخست وزیر عراق پیشتر اعلام كرده بود كه نیروهای عراقی می توانند این شهر را تا پایان سال جاری میلادی آزاد كنند.

در همین حال فرماندهی عملیات مشترک نیروهای عراق امروز اعلام كرد كه در عملیات جنگنده های عراقی در ولایت های كركوک و الانبار 32 تروریست داعشی به هلاكت رسیدند.

جنگ علیه گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه با حمایت نیروهای مردمی و مقاومت وارد مراحل حساس خود شده به گونه ای كه اخبار رسیده حاكی از آن است كه نیروهای عراقی و سوری خواهند توانست در ماه های آینده بخش های بیشتری از مناطق تحت كنترل داعش را آزاد كنند.

آزدسازی،

تروریست،

داعش،

عراقی،

منهدم،

نظامی،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed