نتانیاهو مورد بازجویی پولیس قرار گرفت

۱۴ جدی ۱۳۹۵

پولیس رژیم اسرائیل بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم را دوشنبه شب در محل سکونتش به مدت سه ساعت به اتهام دریافت «هدایای غیرقانونی» بازجویی کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه به نقل از ایرنا، سخنگوی پلیس رژیم اسرائیل در بیانیه ای با اعلام این خبر افزود: در زمان حاضر نمی توان جزئیات بیشتری در این باره ارایه کرد.

وزارت عدلیه رژیم اسرائیل نیز در بیانیه ای اعلام کرد که بازجویی از نتانیاهو را مأموران پولیس ویژه مبارزه با مفاسد بر عهده داشته اند.

این وزارتخانه در بیانیه خود افزود: نخست وزیر به اتهام دریافت هدایا از تجار بازجویی شد. این نخستن اظهار نظر رسمی در این زمینه است.

وزارت عدلیه رژیم اسرائیل همچنین گفت که بر اساس برخی گزارش های دریافتی توسط پولیس در جریان تحقیقات مربوط به این موضوع، نتانیاهو به طور منظم از ثروتمندان هدایایی را دریافت کرده است.

اما نتانیاهو با انتشار یک نوار ویدیویی در صفحه فیس بوک خود، هر گونه دست داشتن در فساد را رد کرده است.

بر اساسی قوانین رژیم اسرائیل، اعضای دولت از جمله نخست وزیر در صورتی که به طور رسمی به فساد متهم شوند، باید از سمت خود استعفا کنند.

نتانیاهو متهم است که هدایایی به ارزش 10 هزار دالر از بازرگانان خارجی و اسرائیلی نزدیک به خود دریافت کرده است و در صورتی که این حوادث تایید شود، نخست وزیر در مظان اتهام به سوء استفاده از قدرت قرار خواهد گرفت.

اسرائیل،

بازجویی،

فساد،

نتانیاهو،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.