مقامات تونسی راهی سوریه براى عذرخواهى از بشار اسد

۸ جدی ۱۳۹۵

يكى از فرماندهان جنبش پروژه ى تونس افشا كرد كه مديرعامل جنبش، محسن مرزوق، به همراه تعدادى از فرماندهان به زودى براى عذرخواهى از بشار اسد و تبريک آزادسازى حلب از جانب ملت تونس به سوريه سفر خواهد كرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، وى در مصاحبه اى با روزنامه “الصباح” تونس گفت:” محسن مرزوق براى تبريك به مناسبت آزادسازى حلب از چنگ داعش و عذرخواهى از بشار اسد بدليل اختلافات سياسى در موضع گيرى نسبت به جنگ در حلب، از جانب همه ملت تونس در سوريه خواهد بود.”

او تاكيد كرد رفتن محسن مرزوق به سوريه طبق گفته خودش به هدف اصلاح ديدگاه منفى است كه عليهش در اذهان عمومى شكل گرفته است.

در همين راستا تعدادى از فرماندهان جنبش كه نامشان فاش نشده، مديرعامل را در ماموريتش همراهى خواهند كرد و تشريفات و هماهنگى هاى لازم براى سفر و ديدارهاى طى آن در دست اجرا است.

اين روزنامه اشاره كرد از ابتداى جنگ اين اولين بارى نيست كه تونسى ها به سوريه سفر می كنند.  روابط تونس و سوريه هنوز با چالش هاى زيادى مواجه است و جدل بين طرفداران بازسازى روابط و مخالفان اين طرح همچنان پابرجاست.

در اين چارچوب رهبر اسلام گرايان تونس، راشد الغنوشى، اعلام كرد كه حزبش راه حل سياسى در عراق و سوريه را تاييد می كند.

الغنوشى در جلسه اى در حزب اسلام گرايان روز يكشنبه در شهر قيروان گفت: “قدرت حزب راست گرا در اروپا روز به روز افزايش می یابد، جهان اسلام در حال آتش گرفتن است و نصف مردم سوريه از خانه هايشان آواره شدند … ما راه حل سياسى را در سوريه و عراق تاييد می كنيم.” و ادامه داد: “اين همان راهى بود كه در تونس انتخاب كرديم، كه مشكلاتمان را با گفتگو حل نماييم.”

بشار اسد،

تونسی،

حلب،

عذرخواهى،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.