دسیسه چینی برای ضربه به حزب الله

۱۱ قوس ۱۳۹۵

روزنامه السفير لبنان در گزارشی نوشت، فردی به نام «ابراهيم» افسر جدا شده از ارتش سوريه، در بازجويی ها اعتراف کرده است که به عنوان يکی از سرکردگان گروه موسوم به «ارتش آزاد سوريه» با سرکردگان جبهه النصره از جمله «ابومالک التلی» فرمانده اين گروه تروريستی در ارتفاعات عرسال لبنان همکاری داشت و اتاق عمليات مشترکی برای حمله به محل تلاشی های ارتش لبنان و به اسارت گرفتن نظاميان لبنانی تشکيل داده بود.

ابراهيم که با لقب «ابوالنور» شناخته می شد، اعتراف کرده است که «ارتش آزاد سوريه» در چند انفجار داخل خاک لبنان نقش داشته اما هدف فقط حزب الله بوده است.

ابراهيم که قبل از جدا شدن از ارتش سوريه يک افسر توپخانه بوده است، می گويد: يکی از افسران سعودی اتاق عمليات «موک» معروف به «ابوجميل» و معاونش « ابوعبيده» او را مامور کردند تا همه مواضع حزب الله در منطقه بعلبک لبنان را شناسايی کند و وعده دادند هر مقدار پول نياز داشته باشد، تامين می کنند.

بر اين اساس ابراهيم و چند افسر جدا شده ديگر از ارتش سوريه اقدامات خود را برای شناسايی کامل منطقه و به طور مشخص مواضع حزب الله شروع کردند و همزمان فهرستی از تجهيزات مورد نياز از جمله موشک ها و موترها و صندوقهای بمب گذاری شده را از گروه تروريستی تکفيری جبهه النصره خريداری کردند.

«بسام .م» يک افسر جدا شده از ارتش سوريه، نخستين عمليات را با هماهنگی و همکاری جبهه النصره انجام داد و با موشک پايگاه های حزب الله در بلندی های شهرک های بريتال و نحله در شرق لبنان را هدف گرفت.

ابوالنور تاکيد کرد: همزمان ابوجميل و ابوعبيده دو سعودی که با سرويس ها  امنيتی آمريکا و اسرائيل ارتباط داشتند، از ما خواستند تا به يک «مرغداری» حمله کنيم.

وی افزود: سرويس امنيتی اسرائيل معتقد بود که حزب الله در داخل يک ساختمان سفيد رنگ در اين مرغداری مقدار زيادی سلاح از جمله موشک های پيشرفته ذخيره کرده است.

براين اساس مراحل آمادگی ابراهيم و دار و دسته اش براي حمله به اين هدف شروع شد و يکي از اهالی بعلبک که مواد غذايی آنها را تامين می کرد، درخواست شد تا با همکاری تعدادی ديگر عمليات شناسائی اين مرغداری و چند مرکز ديگر حزب الله در بعلبک را انجام دهند و تماس بين آنها از طريق يک دستگاه تلفن «نوکيا» معروف به «فانوس» صورت می گرفت.

«علی . ص» از اهالي بعلبک که خود را راننده تاکسی معرفي کرده بود، به همراه چند تن از دوستانش تصاوير (عکس و ويديو) مراکز و محل تلاشی حزب الله از جمله ساختمان سفيد رنگ را در اختيار ابوالنور قرار دادند.

پس از مدتی «علی . ص» مامور شد تا يک صندوق بمب گذاری شده را در يکی از مراکز حزب الله قرار دهد و بعد از روشن کردن فتيله انفجاری محل را با يک موترسايکل به سرعت ترک کند.

راننده اين موترسایکل هم «اسماعيل . غ» تبعه سوريه و عضو گروه تروريستی تکفيری جبهه النصره بود.

اين عمليات موفقيت آميز نبود و صندوق بمب گذاری شده منفجر نشد و به همين دليل ابوالنور از علی خواست تا خود را برای تکرار ماموريت در يک ماه بعد آماده کند.

در جريان عمليات دوم يکی از نگهبانان به آنها مشکوک می شود و در نتيجه تيراندازی علی از ناحيه لگن و اسماعيل از ناحيه گردن زخمی و بازداشت می شوند.

السفير نوشت که اين دو عنصر تروريست ديروز در دادگاه اعتراف های خود را رد کردند؛ درحالی که اعترافاتشان با يکديگر مطابقت داشت.

اين روزنامه لبنانی افزود: ابراهيم حتی اعترافش را در خصوص مشارکت در عمليات ترور انجینر «حسام خوش نويس» رئيس ستاد بازسازی ايران در لبنان انکار کرد.

ابوعبیده،

تروریست،

حزب الله،

سوریه

ضربه،

لبنان،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.