تزيين درخت كريسمس در قدس عليرغم حملات نيروهاى رژيم متجاوز

۵ جدی ۱۳۹۵

ساكنين جنوب شرقى قدس، مناطق عيزريه، ابوديس و سواحره، شب گذشته “درخت كريسمس قدس” را كه در ورودى شهر؛ عيزريه برافراشته شده، چراغانى كردند.

مسئول هماهنگى نيروهاى مقاومت مردمى، سامى ابوغاليه، بيان كرد که آنان عليرغم حملات اسرائيلى و تلاش نيروهاى رژيم صهيونيستى براى براندازى و تخريب درخت، توانستند آن را چراغانى كرده و جشن ميلاد مسيح را برپا نمايند تا سرانجام تلاش صهيونيست ها بى حاصل بماند.

وی توضيح داد، نيروهاى رژيم اسرائيلى شب گذشته به شهرک عيزريه حمله كرده و با پرتاب بمب هاى صوتى به سمت شركت كنندگان در جشن ميلاد حضرت مسيح (ع) سعى كردند آنان را متفرق كنند ولى جوانان حملات آنها را بى پاسخ نگذاشته و با سنگ جواب آنها را دادند.

همچنين شركت كنندگان پرچم فلسطين را برافراشتند و درخت كاج كريسمس را با عكس نورانى شهدا و اسرا از هر قوم و قبيله اى و تصاوير انتقاضه ى قدس و مقاومت فلسطينى تزيين نمودند. سخنران جشن نيز محمود زواهره از اعضاى مقاومت بود.

سامى ابوغاليه در مورد واكنش نيروهاى اشغالگر گفت: “نيروهاى رژيم اسرائيلى صبح جمعه وارد شهرک عيزريه شده و پس از تخريب درخت و مصادره ى تصاوير شهدا كه به آن نصب شده بود، به منزل اعضاى مقاومت حمله كرده و با وحشيگرى وسائل آن ها را شكستند. ولى جوانان شهرک به اقدامات آنان توجهى نداشتند و درخت را ترميم و بار ديگر با تصاوير شهدا و اسراى عزيزشان آن را تزيين كردند و با اصرار جشن را برپا نمودند.”

photo_2016-12-25_10-56-33-768x511 photo_2016-12-25_10-56-37


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.