آل‌سعود برای مقابله با انصارالله دست به دامان کومور شد!

15 فوریه 2017

آل‌سعود پس از ناکامی در رویارویی با انقلابیون یمن و درپی دو شکست سنگین طی هفته‌های گذشته از انصارالله دست به دامان نظامیان کومور شد.

پس از ناکامی‌های پی‌درپی ائتلاف سعودی در یمن، با وجود حمایت‎های آمریکا، انگلیس و فرانسه و کمک‌های نیروهای سودانی و مراکشی اکنون خبر رسیده، پای «کومور» جنوبی‎ترین کشور عضو اتحادیه عرب نیز به میدان جنگ علیه یمن باز شده است.

آل‌سعود در حالی دست به دامان نظامیان کوموری شده که تمام گزینه‌های خود را علیه یمن آزمایش کرده و به هیچ نتیجه‌ای نرسیده است.

منابعی در جزایر «کومور» اعلام کرده‌اند، عربستان 350 شبه نظامی کومور را روانه جنگ در یمن کرده است و برای هر کدام از آنها ماهانه 1000 یورو پرداخت می‌کند.

به کارگیری نظامیان «کومور» در چارچوب حمایت از طرح صهیونیستی- آمریکایی در یمن در حالی صورت می‌گیرد که نظامیان بسیاری از کشورهای آفریقایی مانند سودان، سنگال، جیبوتی و اریتره اکنون در قالب ائتلاف سعودی با ارتش یمن و انصارالله می‎جنگند.

این در حالی است که روز دوشنبه ده‌ها نظامی اماراتی و سودانی در حمله نیروهای یمنی به ولایت «تعز» کشته شدند.

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن روز دوشنبه تجمع این نیروها در منطقه «الجدید» شهر «المخا» در استان تعز را مورد حمله قرار دادند.

یک منبع نظامی در این‌باره گفته، «محل تجمع این نیروها در منطقه الجدید با چند فروند موشک کاتیوشا هدف قرار گرفت و در پی آن ده‌ها اماراتی و سودانی کشته شدند.

بر اساس این گزارش در این عملیات «محمد الاماراتی» یکی از فرماندهان متجاوز به یمن نیز به شدت زخمی شد.»

آل‌سعود ،

انصارالله ،

کومور،

نظامیان


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.