عربستان ایجاد کننده و یکی از مهمترین حامیان گروه تروریستی داعش است

۷ حمل ۱۳۹۷

تیم اندرسون نویسنده و پژوهشگر آمریکایی نتایج یک پژوهش را نشر کرده است و گفته که عربستان ایجاد کننده و یکی از مهمترین حامیان گروه تروریستی داعش است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از ایرنا در پژوهشی که توسط تیم اندرسون نویسنده و پژوهشگر آمریکایی در سایت کانادائی ‘گلوبال ریسرچ’ منتشر شده ، اینطور نوشته شده است: عربستان سعودی از مهمترین کشورهایی است که از گروه جنایتکار گروه تروریستی داعش حمایت می کند.

بر اساس نتائج این مطالعات، عربستان سعودی در سال 2006 میلادی برای جلوگیری از هرگونه نزدیکی میان عراق و ایران، گروه تروریستی داعش را ایجاد نمود.

عربستان همچنین از همه گروه های مسلح تندرو در سوریه از جمله تروریست های شهر درعا، حمایت های مالی و تسلیحاتی کرده است.

وی در این پژوهش خاطر نشان می کند: تامین مالی تروریسم از سوی عربستان سعودی امری تایید شده است و تلکس های وزارت خارجه عربستان این امر را تایید می کند.

وزارت امور خارجه آمریکا نیز صحت این امر را تایید کرده است و مطابق یکی از همین اسناد، جان کری وزیر خارجه وقت آمریکا به مسئله حمایت عربستان از تروریسم بدون هیچ شک و تردیدی واقف بود.

این در حالیست که چندی قبل محمد بن سلمان ولیعهد عربستان در مصاحبه با یکی از رسانه‌های خارجی گفته است که ترویج وهابیت یکی از سیاست های بود که به گفته‌ آمریکا در جهان اسلام ترویج شده است.

همچنان گفته است که فعلن این سیاست کارایی ندارد و باید بساط کسترش وهابیت جمع شود.

در همین حال گفته می‌شود که آمریکا از نگاه تسحیلاتی گروه تروریستی داعش را حمایت می‌کرد و در این پروژه اسرائیل نیز نقش مهم را ایفا می‌کرد.

 

 

جهان

جهان اسلام

حمایت

داعش

عربستان


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.