سرطان ۲۰, ۱۳۹۹

عربستان: به تنهایی در سوریه وارد عمل خواهیم شد

 سفير عربستان در انگليس گفته كه كشورش با همراهي غرب يا بدون همراهی آن به حمايت از مخالفان مسلح در سوریه ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، محمد بن نواف بن عبدالعزيز آل سعود اظهار داشت: عربستان به تنهايی وارد عمل خواهد شد و درسايه عدم تحرك غرب، به حمايت مالی و تسليحاتی از گروههای مسلح در سوريه ادامه خواهد داد.

سفير عربستان در مقاله ای در روزنامه “نيويورك تايمز” خطاب به “دوستان غربي اش” گفت: روابط بين عربستان و شركايش بويژه به علت اختلاف نظرها درباره ايران و سوريه در بوته محک و آزمايش قرار داشت.

وي افزود: گزينه های سياست خارجی برخی كشورهای غربی ثبات منطقه خصوصا امنيت همه جهان عرب را به خطر می اندازد.

سفير سعودی در لندن خاطرنشان کرد: رياض اعلام می کند که به تنهایی (در سوریه) وارد عمل می شود، و گزينه ديگری به جز حركت با عزم بيشتر در امور بين المللی ندارد.

سفير سعودی تأکید کرد: عربستان برای برعهده گرفتن مسئوليت هايش با حمايت شركای غربی خود يا بدون حمايت آنها، وارد عمل خواهد شد.

وی درباره نگرانی ها درخصوص جریانهای افراطی مرتبط با شبكه القاعده و نفوذ آنها در درون مخالفان سوريه گفت: برای برخی ساده است كه از (اهرم) تهديد القاعده به اقدامات تروريستی به عنوان بهانه ای برای ترديد خود يا وارد عمل نشدن استفاده كنند.

وی بر حمايت عربستان از گروه موسوم به ارتش آزاد سوريه و مخالفان نظام اين كشور تاكيد كرد و گفت: ابزار مقابله با افزايش تندروی در سوريه و ساير مناطق همان حمايت مالی و در صورت لزوم تسليحاتی از جناح ميانه رو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *