گروه تروریستی داعش با پخش نوار ویدیویی ایران را تهدید کرد

۴ اسد ۱۳۹۶

گروه تروریستی داعش در تازه ترین مورد با پخش یک نوار کوتاه ویدیویی جمهوری اسلامی ایران را تهدید کرده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، در این ویدیو یک پسر نوجوان داعشی دیده می شود که لباس نظامی به تن دارد و چاقو بدستش گلوی یک شخص را که به تعبیر این گروه تروریستی جاسوز است می‌بُرد.

پایگاه اینترنتی دیلی بیست در مطلبی با عنوان «داعش اسلحه و ماشین پروپاگاندای خود را به سمت ایران برگردانده است»، نوشت گروه تروریستی داعش با طرح‌ریزی حملات تروریستی، تلاش برای جذب عناصر تروریستی و (پیام‌های) تبلیغاتی پر زرق و برق و ترسناک، برای جنگ با ایران تلاش می‌کند.

دیلی بیست می‌نویسد چیزی که این کلیپ را از دیگر ویدیوهای داعش متمایز می‌کند این است که این پسر داعشی -موسوم به القتاده پارسی- به زبان فارسی سخن می‌گوید و آشکارا ایرانیان ساکن این کشور -به ویژه شیعیان- را تهدید می‌کند.

شمار ویدیوهای منتشره‌ شده‌ی از سوی داعش به زبان فارسی اخیراً افزایش یافته است.

القتاده در این ویدیو، همه کسانی که به هر نحوی در جنگ علیه داعش مشارکت دارند، را آشکارا تهدید می‌کند و هشدار می‌دهد: ما سرزمین و خانه‌های شما را ویران خواهیم کرد؛ ما امنیت شما را مختل خواهیم کرد و خون شما را خواهیم ریخت.

دیلی بیست در ادامه، انتشار این ویدیو از سوی داعش را اقدامی از سر «درماندگی» می‌خواند و می‌افزاید ایران و نیروهای تحت حمایت این کشور در جنگ علیه گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه نقش مهمی داشته است.

در ادامه گزارش آمده است تبلیغات داعش همواره به چندین زبان بوده است؛ از مجله‌های پر زرق و برق به زبان انگلیسی و فرانسوی گرفته تا ویدیوهایی به زبان عبری و آهنگ‌هایی به زبان چینی. این گروه تروریستی تلاش دارد پیام خود را به تمامی نقاط جهان برساند. اما به تازگی، فارسی به یکی از زبان‌هایِ غالباً مورد استفاده در ویدیوهای داعش تبدیل شده است.

به نظر می‌رسد داعش تلاش می‌کند با افزایش جذب عناصر تروریستی، اهداف بیشتری را در ایران مورد هدف قرار دهد.

کمتر از دو ماه پیش، بر اثر حملات تروریستی وابسته به گروه تروریستی داعش در ساختمان مجلس شورای اسلامی ایران و مرقد (مطهر) امام خمینی (ره)، رهبر در تهران، 18 نفر کشته شدند و همچنین 5 عامل تروریستی این حملات نیز به هلاکت رسیدند.

در این ویدیو با پخش تصاویری از عبادت آزادانه یهودیان در تهران و اصفهان، ادعا شده است آزادی ادیان در ایران -ادیان زرتشتی، یهودی و غیره- نشانه‌ای از «غیراسلامی بودن» جمهوری اسلامی ایران است.

داعش در این ویدیو همچنین، علمای اهل تسنن ایران -از جمله امام جمعه زاهدان که نقشی مهم در مبارزه با گروه‌های تروریستی افراطی همانند القاعده و داعش داشته است- را نیز مورد حمله قرار داده است.

در این ویدیو برخی از عناصر تروریستی داعش به زبان‌های بلوچی و عربی نیز صحبت می‌کنند.

پخش نوار تصویری

پسر نوجوان چاقو بدست

تهدید ایران

تهدید علمای تسنن

داعش


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.