نگرانی‌ها از افزایش افراد مسلح غیر مسئول در ولایت سمنگان

۲۲ عقرب ۱۳۹۶

باشندگان ولایت سمنگان از افزایش افراد مسلح غیر مسؤل درین ولایت ابراز نگرانی نموده می‌گویند،این افراد باعث افزایش نا امنی، رویدادهای جنایی و سرقت های مسلحانه شده اند.

احمدالله باشنده شهر ایبک مرکز ولایت سمنگان به خبرگزاری خاورمیانه گفت، تفنگداران غیر مسئول در ماه‌های اخیر در ولایت سمنگان افزایش یافته و حتی در شهر ایبک همه روزه گشت و گذار می‌نمایند.

وی می‌گوید، این افراد هیچگونه مجوز قانونی بخاطر حمل اسلحه ندارند و دیدن آنان باعث تشویش روحی میان مردم گردیده است.

در عین حال محمدهاشم سروری عضوی شورای ولایتی سمنگان نگرانی‌های مردم را ازین بابت تایید می‌نماید.

وی در گفتگو با خبرگزاری خاورمیانه گفت، حضور گسترده افراد مسلح غیر مسئول درین ولایت، یاد آور خاطره سالهای 1372-1373 (جنگ‌های داخلی) شده و گشت و گذار آنان با دست باز به شدت مردم را نگران ساخته است.

وی می‌گوید، رویدادهای جنایی و سرقت های مسلحانه که پیش ازین درین ولایت کمتر اتفاق می‌افتاد، با افزایش گشت و گذار افراد مسلح غیر مسئول درین ولایت بیشتر شده است.

منیر رحیمی سخنگوی پولیس سمنگان نیز بیشتر شدن فعالیت های افراد مسلح غیر مسئول را درین ولایت تایید می‌نماید، اما می‌گوید که این افراد بیشتر در بیرون شهر ایبک فعالیت دارند.

به گفته آقای رحیمی، این تفنگداران غیر مسئول بیشتر افراد و اشخاصی استند که قبلاً در جنگ‌های داخلی نقش داشتند.

سخنگوی پولیس سمنگان می‌گوید، بخاطر جلوگیری از گشت و گذار این افراد گارنیزیون شهری به اشتراک اداره پولیس و امنیت ملی این ولایت ایجاد شده و افرادی را که سلاح بدون مجوز قانونی بدست دارند بازداشت و اسلحه آنان را ضبط می نماید.

باشندگان ولایت سمنگان از حکومت می‌خواهند که هر چه زودتر بخاطر پایان بخشیدن فعالیت های افراد مسلح غیر مسئول اقدامات عملی نماید و مردمان این ولایت را از تشویش بیرون سازند.

محراب الدین ابراهیمی-خبرنگار زون شمال

پولیس

سمنگان

مسلح عیر مسئول

ناامنی


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.