تهداب‌گذاری یک سربند آب در ولسوالی خنجان

۲۷ اسد ۱۳۹۶

مسوولان ریاست احیا و انکشاف دهات ولایت بغلان می‌گویند، با ساخت یک سربند آب در قریه مرغه ولسوالی خنجان، مشکلات کمبود آب زراعتی بیش از 500 جریب زمین برطرف می‌شود و همچنان خانه‌های مردم از خطرات سیلاب مصئون می‌گردد.

انجنیر اول‌خان احمدزی، رئیس احیا و انکشاف دهات ولایت بغلان به خبرگزاری خاورمیانه گفت، این پروژه بیش از یک ملیون افغانی از بودجه وزارت احیا و انکشاف دهات هزینه بر می‌دارد که از سوی برنامه انسجام ساحوی این وزارت تطبیق می‌گردد.

وی افزود، با آغاز کار این پروژه، برای ده‌ها باشنده محل زمینه کار فراهم شده است.

در عین حال باشنده‌گان قریه مرغه نیز از این اقدام ریاست احیا و انکشاف دهات ابراز قدردانی می‌نمایند.

آنان ساخت سربند آب زمین‌های زراعتی را یک ضرورت مهم می‌دانند و امیدواری می‌کنند که با تکمیل کار این پروژه، حاصلات زراعتی‌شان افزایش یافته و زمین‌های‌شان به وقت معین آبیاری گردد.

محمد انور، رئیس شورای انکشافی قریه مرغه می‌گوید، باشنده‌گان این قریه شغل مالداری و باغداری دارند؛ اما از سال‌ها بدینسو بنابر نبود سربند آب، نسبت کم‌آبی محصولات زراعتی مردم از بین می‌رفت، حالا او امیدواری می‌کند با تکمیل کار این پروژه محصولات زراعتی مردم افزایش خواهد یافت.

به گفته مسوولان ریاست انکشاف دهات ولایت بغلان، این پروژه در ظرف 3 ماه آینده تکمیل و به بهره‌برداری سپرده می‌شود که از این طریق مشکلات سالیان متمادی حدود 380 خانواده قریه مرغه ولسوالی خنجان مرفوع می‌گردد.

بغلان

تهداب

خنجان

سربند آب


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.