ادعای تازه روسیه: امریکا کشتار غیرنظامیان افغانستان را پنهان می‌کند

۱۸ سنبله ۱۳۹۶

وزارت امور خارجه روسیه به تازه‌گی ادعا کرده است که امریکا کشته‌شدن غیرنظامیان افغانستان در حملات هوایی این کشور را پنهان کرده و واقعیت را بازگو نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه می‌گوید که مسکو از این رویکرد امریکا در قبال نتیجه حملات هوایی به شدت نگران است.

اسپوتنیک گزارش داده است که بانو زاخارووا، می‌گوید؛ مسکو به دقت گزارش‌های آمار تلفات غیرنظامیان در حملات هوایی نیروهای امریکایی در افغانستان را مورد بررسی قرار می‌دهد.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه به حملات اخیر هوایی امریکا در افغانستان اشاره کرده و گفته است که پس از اعلام استراتیژی جدید امریکا در قبال جنگ افغانستان، در سه حمله هوایی امریکا؛ ده‌ها غیر نظامی افغانستان جان باخته‌اند.

وی از حمله هوایی امریکا بر شفاخانه داکتران بدون‌مرز در کندز یاد کرده و اظهار داشت که با توجه به تحقیقات پنتاگون در این رابطه، هیچ اقدام جدی درباره عاملان آن صورت نگرفته است.

نگرانی روسیه از حملات هوایی امریکا در افغانستان در حالی ابراز می‌شود که پنتاگون تصمیم دارد که بعد از این، از طیاره‌های «تندربولت» و بمب‌افکن‌های «بی 52» استفاده کند.

افغانستان

امریکاٰ

حملات هوایی

روسیه


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه

     

برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.